Performancing Metrics

بازار نوروز مناسب است | اتاق خبر
کد خبر: 408431
تاریخ انتشار: 9 فروردین 1397 - 15:48
رییس اتاق اصناف اعلام کرد
رییس اتاق اصناف ایران درباره وضعیت تنظیم بازار شب عید و ایام نوروز امسال معتقد است که تنظیم بازار مناسبی صورت گرفت و تنها گوشت مرغ با افزایش قیمت مواجه شده بود که مجددا ارزان شد.

 

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، در شب عید و ایام نوروز هر سال به دلیل افزایش میزان تقاضا نسبت به عرضه انواع محصولات و کالاهای مختلف، تنظیم بازار کار مشکل‌تری برای مسئولان می‌شود و تخلفات بیسشتری در این بین صورت می‌گیرد، چرا که عمدتا تعادل عرضه و تقاضا در این مقطع زمانی در بازار به هم می‌خورد.

علی فاضلی در این باره گفت: امسال در ایام و هفته‌های قبل از عید و ایام نوروز، وضعیت بازار انواع محصولات و کالاهای مختلف مناسب بود و مشکل خاصی وجود نداشت و این نشان می‌دهد که تنظیم بازار نوروزی به خوبی صورت گرفته بود.

وی افزود: تنها در زمینه گوشت مرغ با افزایش قیمت مواجه بودیم که با ورود به موقع وزارت جهاد کشاورزی و شرکت پشتیبانی امور دام، بازار این محصول نیز کنترل شد؛ به گونه‌ای که بر اساس آخرین آمارهای رسیده، هر کیلوگرم گوشت مرغ به حدود ۷۲۰۰  تومان به صورت میانگین در بازار کشور رسیده است که مد نظر ما هم همین نرخ بود.

فاضلی گفت: بازار امسال در شب عید و ایام نوروز با کمترین مشکل مواجه شد و نوسان قیمت چندانی نداشتیم که در این زمینه می‌توانیم به بازار میوه و تره‌بار اشاره کنیم که نوسانات تخلفات چندانی را در آن شاهد نبودیم. از این پس نیز نظارت‌ها و بازرسی‌ها در بازار سراسر کشور ادامه دارد و اجازه نمی‌دهیم تعادل در بازار به زیان مردم یا تولید کنندگان به هم بخورد.

انتهای پیام/

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید