Performancing Metrics

انجام ۲میلیون سفر دریایی در نوروز 97 | اتاق خبر
کد خبر: 408618
تاریخ انتشار: 13 فروردین 1397 - 13:47
معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی خبر داد
معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به انجام ۲میلیون سفر دریایی در نوروز 97، از راه‌اندازی مسیر سفر دریایی اسکله بندر انزلی تا بندر کاسپین در سال جاری خبر داد.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از اتاق ايران، معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی در ارتباط با توسعه گردشگری در سال ۱۳۹۷ و اقدامات صورت گرفته توسط این سازمان، گفت: مهم‌ترین اتفاقی که در سال جاری نسبت به سالیان قبل رخ داد توجه به بحث ایمنی تردد توسط سازمان بنادر و دریانوردی در مقوله سفر و گردشگری دریایی بود.

هادی حق‌شناس ادامه داد: موضوع شناورها و ترمینال‌های مسافری اتفاق جدیدی نبود و در سالیان قبل هم وجود داشت، اما مساله  جدید توجه ویژه به ایمنی ترددها در سال ۱۳۹۷ بود تا مردم متوجه شوند سازمانی نظارتی همچون سازمان بنادر و دریانوردی وجود دارد که ناظر بر مقوله گردشگری دریایی است و بر شناورهای دریایی و سفرهای دریایی نظارت می‌کند.

معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی با اعلام اینکه از ۲۵ اسفندماه سال گذشته تاکنون، بیش از ۲ میلیون سفر دریایی و ۲ میلیون گردشگری دریایی انجام شده است، گفت: با توجه به اینکه سفرها و گردشگری‌های دریایی به میزان میلیونی صورت پذیرفته است شاهد افزایش اعتماد در بین مردم در این بخش‌ها هستیم و خدا را شکر می‌کنیم که تا این لحظه نیز حادثه‌ای رخ نداده است.

حق‌شناس ادامه داد: ایمنی به دست آمده هم توسط مسافران و هم توسط شناورهای دریایی رعایت شده است. علاوه بر این همکاران سازمان بنادر در شمال و جنوب کشور به‌خوبی توانسته‌اند نظارت خوبی در این بخش‌ها داشته باشند.

استقبال ویژه گردشگران از جزیره هرمز در نوروز

به گزارش روابط عمومی سازمان بنادر و دریانوردی، حقشناس با اشاره به اینکه در سال ۹۷جزایر ایران مورد توجه گردشگران واقع شده است، خاطرنشان کرد: جزیره هرمز یکی از نقاطی است که در نوروز  مورد استقبال ویژه گردشگران قرار گرفته است و چندین برابر جمعیتش از آن بازدید کرده‌اند که چنین اتفاقی می‌تواند رونق و آبادی جزایر ایران را در آینده به همراه داشته باشد.

معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی با تاکید بر اینکه کیفیت سفرهای دریایی و گردشگری دریایی از ابتدای سال جاری افزایش یافته است، اظهار کرد: این اتفاق با رعایت استانداردهای مختلف در سفرهای دریایی و گردشگری دریایی، رخ داده چراکه توجه به ایمنی و سلامت مردم در دستور کار قرار گرفته است.

حق‌شناس افزود: علاوه بر این کنترل شناورهای مسافری یکی از مسائلی است که به آن توجه ویژه شده است تا بیش از ظرفیت مسافری جابه جا نشود و ساعت حرکت‌ها نیز زمانی باشد که دریا دارای آرامش است، مساله ای که به صورت اکید در خصوص ترددهای مربوط به جزیره قشم در دستور کار قرار داشت.

راه‌اندازی مسیر سفر دریایی بندر انزلی تا بندر کاسپین در سال ۹۷

معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی همچنین با اشاره به اینکه مرکز ثقل سفرهای دریایی؛ جنوب ایران (حدفاصل بندر شهیدحقانی و جیره قشم) و مرکز ثقل گردشگری دریایی؛ شمال ایران است، بیان کرد: تمهیدات ویژه‌ای به منظور توسعه سفر دریایی در بنادر شمالی ایران توسط سازمان بنادر و دریانوردی اتخاذ شده است و در سال ۱۳۹۷ شاهد راه‌اندازی مسیر سفر دریایی با حداکثر مسافت ۲۵ کیلومتری از اسکله بندر انزلی تا بندر کاسپین خواهیم بود.

 

 

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید