Performancing Metrics

کسری تجاری آمریکا به بالاترین رقم ۹.۵ سال اخیر رسید | اتاق خبر
کد خبر: 408784
تاریخ انتشار: 17 فروردین 1397 - 08:39
در ماه فوریه؛
در ماه فوریه درحالی‌که با وجود تقاضای بالای داخلی و جهانی،صادرات و واردات آمریکا به مقادیر رکوردی خود دست یافت، کسری تجاری آمریکا به بالاترین میزان ۹.۵ ساله خود رسید.
به گزارش اتاق خبر، به نقل از خبرگزاری مهر، در ماه فوریه درحالی‌که با وجود تقاضای بالای داخلی و جهانی، هم میزان صادرات و هم میزان واردات آمریکا به مقادیر رکوردی خود دست یافت، کسری تجاری آمریکا به بالاترین میزان ۹ و نیم ساله خود رسید.

خبر بدتر شدن کسری تجاری آمریکا درحالی در روز پنج‌شنبه منتشر شد که چین و آمریکا در یک زدو خورد تجاری که باعث ایجاد وحشت از جنگ تجاری شده‌اند، درگیر شده‌اند. تنش‌هایی که بازارهای مالی را به لرزه در آورده است.

دپارتمان تجاری آمریکا اعلام کرد که کسری تجاری آمریکا در ماه فوریه ۱.۶ درصد افزایش یافته است و به ۵۷.۶ میلیارد دلار رسیده است که بالاترین میزان آن از اکتبر ۲۰۰۸ تا کنون است.

این درحالیست که اقتصاددانانی که در نظرسنجی رویترز شرکت کرده بودند پیش‌بینی کرده بودن که در ماه فوریه کسری تجاری آمریکا به ۵۶.۸ میلیارد دلار خواهد رسید. کسری تجاری در بخش کالاها بیشترین میزان آن از جولای ۲۰۰۸ تا کنون است و مازاد تجاری در بخش خدمات هم کمترین میزان آن از فوریه ۲۰۱۲ تا کنون است.

درحالی‌که کسری تجاری کالاهای حساس سیاسی با چین در ماه فوریه ۱۸.۶ درصد کاهش یافته است و به ۲۹.۳ میلیارد دلار رسیده است، این میزان تا به اینجای امسال ۲۰.۲ درصد افزایش یافته است.

در ماه فوریه صادرات کالا ۲.۳ درصد افزایش یافت و به ۱۳۷.۲ میلیارد دلار رسید. واردات کالا هم ۱.۶ درصد جهش کرد و به ۲۱۴.۲ میلیارد دلار رسید.

واردات آمریکا از چین در ماه فوریه ۱۴.۷ درصد کاهش یافت.

انتهای پیام/

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید