Performancing Metrics

لزوم برنامه‌ریزی ایران برای صادرات برق به افغانستان و پاکستان | اتاق خبر
کد خبر: 408865
تاریخ انتشار: 18 فروردین 1397 - 19:34
قائم‌مقام توانیر مطرح کرد
قائم مقام مدیرعامل توانیر تبدیل ایران به مرکز راهبری شبکه برق منطقه را در گرو انجام اقدامات گسترده و سرمایه گذاری‌های فراوانی دانست و افزود: بایستی با تلاش همگانی سرآمد کشورهای منطقه در زمینه برق باشیم.

 

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، داوود منظور، قائم مقام مدیرعامل و معاون هماهنگی مالی و پشتیبانی شرکت توانیر که در جمع مسوولان مالی و پشتیبانی شرکت‌های برق منطقه‌ای سخن می‌گفت، با اشاره به اینکه فرصتهای زیادی برای صادرات برق وجود دارد، گفت: با توجه به اینکه کشورهای اطراف به ویژه افغانستان و پاکستان نیازمند برق هستند باید تدابیر لازم برای اتصال شبکه برق به این کشورها اندیشیده شود.

وی از تبادل هزار و ۴۰۰ مگاوات برق با عراق خبر داد و گفت: با توجه به نیاز عراق، این ظرفیت می‌تواند افزایش یابد.

منظور با اشاره به چشم انداز صنعت برق کشور، ادامه داد: انتظار می رود سرآمد کشورهای منطقه در زمینه برق باشیم و برق را پایدار و باکیفیت مناسب و در استانداردهای جهانی عرضه کنیم.

وی رسیدن به این هدف را نیازمند ایجاد زمینه و ابزارهای مورد نیاز دانست که بخش عمده آن در گرو بخش مالی است.

به گفته وی، انتظار دیگر از صنعت برق این است که در منطقه به مرکز راهبری شبکه تبدیل شده و این انتظار در گرو انجام اقدامات گسترده، تدابیر و سرمایه گذاری‌های بسیاری است.

منظور افزود: مجموعه زحماتی که در صنعت برق کشیده شده امروز به جایگاهی رسیدیم که حدود ۳۴ میلیون مشترک داریم و هر سال سه تا چهار درصد به مشترکان افزوده می شود و این صنعت پویا باید پاسخگوی نیازهای مشترکان جدید باشد که این امر رشد و توسعه کشور را در پی دارد.

انتهای پیام/

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید