Performancing Metrics

علت گرانی بلیت تهران-استانبول، توقف در فرودگاه اتاتورک است | اتاق خبر
کد خبر: 408964
تاریخ انتشار: 20 فروردین 1397 - 16:25
هما توضیح داد؛
ایران ایر علت گرانی بلیت پرواز تهران ـ استانبول برای ۱۳ خرداد ماه را نداشتن پرواز مستقیم به فرودگاه آتاتورک و داشتن نشست و برخاست در فرودگاه آنکارا عنوان کرد.
 
به گزارش اتاق خبر، به نقل از مهر، در پی انتشار خبر فروش بلیت ۵ میلیون و ۷۰۰ هزار تومانی پرواز تهران استانبول برای ۱۳ خرداد از سوی ایران ایر، شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران (هما) با ارسال توضیحی عنوان کرد که  این قیمت بالا به دلیل داشتن توقف در فرودگاه آنکارا و سپس پرواز مجدد به استانبول است.

متن توضیح هما به این شرح است:

هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران هما در روزهای دوشنبه، چهارشنبه و جمعه به استانبول پرواز دارد و اصولا در روز یکشنبه ۱۲ خرداد ۹۷ پرواز مستقیمی از تهران به استانبول و بالعکس توسط هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران «هما» انجام نمی شود.

با کمی دقت در نتیجه دریافت شده برای پرواز عبارت «یک توقف» به راحتی مشهود است. وجود این نوشته به این معنی است که پرواز ارائه شده به صورت مستقیم نیست. Saw علامت اختصاری فرودگاه sabiha gokcen internation airport است که اصولا هما به این فرودگاه پرواز ندارد و پرواز پیشنهادی از طریق شرکت هواپیمایی ایرکیش ایرلاین انجام می شود. پرواز دوم نیز با یک توقف است که نهایتا به فرودگاه آتاتورک ختم می گردد. در این راستا توجه به مدت زمان پرواز نیز می تواند روشنگر مراجعه کنندگان باشد. مسیر تهران-استانبول نهایتا طی ۲ ساعت و ۳۰ دقیقه پرواز پیموده می شود و زمانی که مدت پیشنهادی ۵ ساعت و ۳۰ دقیقه یا ۶ ساعت و ۵۵ دقیقه نشان داده می شود، نشان از غیرمستقیم بودن پرواز است.

چنانچه با شکیبایی بیشتر و فارغ از پیشداوری این نرخ گیری انجام می پذیرفت و روی واژه اطلاعات بیشتر کلیک می شد، نتیجه حاصله نشان می داد که این دو پرواز در روز ۱۳ خرداد به آنکارا انجام می شوند که نرخ پرواز آنکارا هما نیز مشخص و طبق برنامه است. (در تاریخ ۱۳ خرداد سهم هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران از مسیر پروازی ترکیبی «هما» و «ترکیش ایرلاینز» مبلغ ۸۸۲ هزار تومان می باشد).

در صورت انتخاب این مسیر با توقف بیش از ۲ ساعت با پروازهای شرکت هواپیمایی ترکیش به سمت استانبول ادامه مسیر داده می شود و نرخ حاصله را رقم می زند.

یادآور می شود هم اکنون با مراجعه به سایت فروش اینترنتی بلیت های هما به نشانی Ebooking.iranair.com امکان رزرو و خرید بلیت در محدوده زمانی مورد اشاره در خبر به مقصد استانبول با نرخ مناسب وجود دارد.

این اظهار نظر هما در حالی است که بلیت تهران دوحه بروکسل را که قطر ایرویز انجام می دهد و یک توقف در دوحه (پایتخت قطر) دارد به قیمت ۲ میلیون و ۸۷۵ هزار تومان به فروش می رسد.
همچنین هواپیمایی امارات نیز که از تهران به بروکسل (پایتخت بلژیک) پرواز و یک توقف نیز در فرودگاه شیخ زاید دوبی دارد، نرخ بلیت این پرواز را به قیمت حدودا ۲ میلیون و ۵۵۰ هزار تومان به فروش می رساند.

همچنین هواپیمایی اتریش نیز پرواز تهران ـ استکهلم (پایتخت سوئد) را در مدت ۷ ساعت و با یک توقف در وین (پایتخت اتریش) انجام می دهد با این حال قیمت بلیت این پرواز ۳ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان است.

انتهای پیام/

نظرات
ADS
ADS
پربازدید