Performancing Metrics

اتحادیه عرب عملیات نظامی ترکیه در سوریه را محکوم کرد | اتاق خبر
کد خبر: 409139
تاریخ انتشار: 24 فروردین 1397 - 10:43
در نشست ریاض؛
وزرای خارجه اتحادیه عرب در نشست خود در ریاض عملیات نظامی ترکیه در عفرین سوریه را محکوم کردند.

 

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، وزیران خارجه کشورهای عربی در نشست مقدماتی‌شان پیش از نشست سران عرب که قرار است ماه جاری میلادی در شهر ظهران عربستان برگزار شود ضمن مخالفت با عملیات نظامی موسوم به "شاخه زیتون" در عفرین سوریه اعلام کردند این عملیات تلاش‌ها برای رسیدن به راهکار سیاسی درباره بحران سوریه را به شکست می‌کشد.

کشورهای عرب حاضر در این نشست همچنین بالا گرفتن درگیری‌های نظامی در غوطه شرقی دمشق پس از حمله شیمیایی که ادعا شده دولت سوریه در دوما انجام داده محکوم کردند.

حاضران همچنین آنچه را که «دخالت ایران در امور کشورهای عربی» می‌نامیدند محکوم کرده و مدعی شدند "ایران از حوثی‌ها در یمن حمایت می‌کند."

در خصوص مسئله فلسطین نیز وزرای کشورهای عرب مخالفت‌شان با تصمیم آمریکا برای انتقال سفارت این کشور از تل‌آویو به قدس اشغالی را اعلام کرده و این تصمیم را "باطل و نقض خطرناک" قوانین بین‌المللی و قطعنامه‌های شورای امنیت قلمداد کردند.

وزیران اتحادیه عرب در این نشست تاکید کردند که قدس شرقی پایتخت کشور فلسطین است و خواهان احیای شبکه مالی به مبلغ ۱۰۰ میلیون دلار در ماه برای حمایت از دولت فلسطین در رویارویی با بحران‌های مالی شدند.

انتهای پیام/

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید