Performancing Metrics

تولید ابزارآلات ایرانی در چین! | اتاق خبر
کد خبر: 413668
تاریخ انتشار: 1 مرداد 1397 - 17:10
رئیس اتحادیه ابزارفروشان تولید داخلی را هزینه‌بر خواند و گفت: تولید مناسب در بازار ابزارآلات منوط به تولید محصولات حرفه‌ای است که دستیابی به این مهم به تکنولوژی روز نیاز دارد و این در حالی است که بخشی از محصولات داخلی در کشور چین تولید می‌شود.

 

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، بهروز غمام‌نو در رابطه با شرایط بازار ابزار آلات، اظهار کرد: حدود پنج تا ۱۰ درصد از نیاز بازار ابزارآلات از طریق تولید داخلی و مابقی آن از طریق واردات که عمدتا مبدأ آن چین است، تامین می شود.

رئیس اتحادیه ابزارفروشان ادامه داد: نبود تکنولوژی ساخت و تولید ابزارآلات عامل اصلی تامین نیاز بازار از طریق واردات است و تولید داخلی تنها در زمینه ابزارآلات دستی توان پاسخگویی به نیاز بازار را دارد که با توجه به این حجم محدود از تولید، وزارت صنعت، معدن و تجارت ممنوعیت واردات برای ابزار آلات در نظر گرفته و شرایط نامناسبی در بازار ابزارآلات ایجاد شده است.

وی درباره عدم استفاده از شرکت های خودروسازی از ابزارآلات ایرانی برای جعبه ابزار خودرو، تصریح کرد: تولید در شرایط فعلی به صرفه نیست و واردات ابزارآلات ساده از کشور چین به نسبت تولید داخلی هزینه کمتری دارد.

غمام‌نو تاکید کرد: موضوع اصلی این است که ایران باید به تکنولوژی تولید ابزارآلات حرفه‌ای دست پیدا کند و این مهم فقط با کمک دولت به دست می آید.

رئیس اتحادیه ابزارفروشان خاطرنشان کرد: برای حمایت از تولید داخلی و ارتقای تکنولوژی ساخت ابزارآلات نیاز به تجمیع سرمایه و رفع دغدغه تولیدکننده مبنی بر اینکه مشتری برای محصولات تولیدی آن وجود داشته باشد و از سوی دیگر محصولات مشابه که قابل رقابت باشد به کشور وارد نشود، زیرا تولید ابزارآلات حرفه ای نیاز به سرمایه قابل توجهی دارد.

وی با بیان اینکه قیمت محصولات داخلی دو برابر مشابه چینی است، افزود: محصولات چینی قابلیت رقابت بسیاری دارد و حتی شرایط به گونه ای رقم خورده که بخشی از محصولات داخلی که فقط پنج تا ۱۰ درصد نیاز بازار را پاسخ می دهد، به سفارش شرکت های داخلی در چین تولید می شود.

انتهای پیام/

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید