Performancing Metrics

مشکلات ما در فرایند اقتصاد، هماهنگی‌هاست | اتاق خبر
کد خبر: 413679
تاریخ انتشار: 2 مرداد 1397 - 09:17
معاون اقتصادی رئیس جمهور:
‌معاون اقتصادی رئیس جمهور گفت: مشکلات ما در فرایند اقتصاد، هماهنگی‌هاست.

 

‌به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا‌، دکتر نهاوندیان در جمع خبرنگاران بیان کرد: سفر دو روزه به لرستان فرصت بسیار مغتنمی بود، از نظرات نخبگان استان استفاده کردیم و با صنعتگران، معدن‌کاران و کشاورزان گفت‌وگو داشتیم.

وی ادامه داد: در این سفر طرح ملی بازآفرینی شهری را پیگیری کردیم و هم با مقامات لرستان در رابطه با اولویت‌های دولت و اشتغالزایی که بطور ویژه در لرستان مورد توجه  مردم بوده بحث کردیم.

نهاوندیان اضافه کرد: لرستان می‌تواند یکی از استان‌های کمک کننده به رشد پایدار اقتصاد کشور باشد.

این معاون رئیس جمهور با بیان اینکه یکی دو طرح مبتنی بر اقتصاد دانش بنیان را بازدید کردیم، گفت: راندمان کشت و صنعت در بحث استفاده از آب و بالا بردن بازده تولید کشاورزی  باور نکردنی بود. ‌اگر با استفاده از این فناوری‌ها استفاده از آب را در کشاورزی بهینه کنیم، واقعا می‌شود گفت دغدغه این ماده حیاتی برای نسل آینده و فلات ایران قابل رفع شدن است.

وی افزود: لرستان در رابطه با گیاهان دارویی پتانسیل بسیار بالایی دارد و می‌تواند با صنایع جنبی کشاورزی یک رقم بالای ارزآوری داشته باشد.

این مسئول عنوان کرد: سیاست‌های دولت در حمایت از صادرات و تولید در سالی که به حمایت از کالای ایرانی نامگذاری شده  در این سفر مورد بحث و گفت‌وگو قرار گرفت.

نهاوندیان اظهار کرد: فعالان اقتصادی سرمایه اصلی  تولید و رشد هستند و باید از امکاناتی که در کشور وجود دارد و حمایت‌هایی که دولت در سیاست‌های خود ایجاد می‌کند، بتوانند استفاده کنند.

وی افزود: مشکلات‌مان در فرایند اقتصاد هماهنگی‌هاست، یعنی ما در کشور امکانات کم نداریم ولی  متاسفانه به سبب برخی ناهماهنگی‌ها ‌به هدف لازم  نمی‌رسند.

نهاوندیان بیان کرد: ما اصلاحات مدیریتی لازم ‌و هماهنگی بین نهادهای دست اندرکار و موثر در اقتصاد داریم. مسئله امروز اقتصاد ما انسجام و هماهنگی است. در بالاترین سطوح نظام نیز تاکید بیش از پیش بر هماهنگی است. همان تدبیری که مقام معظم رهبری  در تشکیل شورای هماهنگی عالی اقتصادی  داشتند که به خوبی جهت را نشان می‌دهد.

وی گفت: ما می‌خواهیم همه امکاناتمان را در سه قوه در نهادهای مختلف بویژه در بخش خصوصی کنار هم قرار دهیم. امیدوارم لرستان  در گردشگری و کشاورزی و صنعت و خدمات نیز بتواند جزء استان‌های پیشتاز باشد.

این مسئول در ادامه صحبت‌هایش گفت: سیاست پایدار دولت و نظام، افزایش ارتباطات با همه کشورهاست، اینکه یک  کشور خاصی در گوشه‌ای گمان کند که می‌تواند ارتباطات کشور بزرگ ایران را محدود یا تعیین کند تصور بسیار خطایی است.

معاون رئیس جمهور گفت: ارتباطات سیاسی و اقتصادی با اکثر همسایگانمان بیش از گذشته و عمیق‌تر از گذشته است.

وی اظهار کرد: آمریکا در سیاست ایران‌ستیزی خود تنها مانده و اکثریت کشورهای دنیا حقانیت ایران را در مواضع بین‌المللی مورد حمایت قرار می‌دهند و قطعا شرایط امروز ما بسیار بهتر از گذشته است.


انتهای پیام/

نظرات
ADS
ADS
پربازدید