Performancing Metrics

پاسخ چین به اتهام زنی‌های ارزی ترامپ | اتاق خبر
کد خبر: 413703
تاریخ انتشار: 2 مرداد 1397 - 17:39
چین اعلام کرد ارزش یوان به وسیله نیروهای بازار تعیین می‌شود و چین نیازی به تضعیف عمدی پول خود برای تقویت صادرات ندارد.

 

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، گنگ شو آنگ-سخنگوی وزارت خارجه چین- در پاسخ به سوالی در خصوص اظهارات دونالد ترامپ- رئیس جمهور آمریکا- و استیون منوچین- وزیر خزانه داری این کشور- در خصوص احتمال دستکاری عمدی چین در ارزش یوان گفت قیمت یوان بر اساس مکانیسم عرضه و تقاضا تعیین می شود و عملکرد اقتصادی خوب چین از آن محافظت می کند.

هنوز نه بانک مرکزی چین و نه دفتر مدیریت ارزی چین حاضر به پاسخگویی به اتهامات آمریکا نشده‌اند. از ابتدای سال جاری تاکنون یوان حدود ۷ درصد ارزش خود در برابر دلار به سبب تشدید جنگ تجاری پکن و واشنگتن و تقویت ارزش دلار از دست داده است.

حدود ۵۰۵ میلیارد دلار کالا از چین در سال ۲۰۱۷ وارد آمریکا شده است و این کشور سال گذشته ۳۷۶ میلیارد دلار بیشتر از صادرات آمریکا به چین، به آمریکا کالا صادر کرد. با این حال در ۵ ماهه نخست امسال طبق آمارهای رسمی دولت آمریکا، ۲۰۵ میلیارد دلار کالا از آمریکا به چین وارد شده است که از کل سال گذشته بیشتر است و کسری حساب جاری دو کشور به ۱۵۲ میلیارد دلار کاهش یافته است.

پیشتر در ابتدای این ماه آمریکا بر واردات ۳۴ میلیارد دلار از کالاهای چینی تعرفه اعمال کرد و پس از اقدام متقابل چین، ۲۰۰ میلیارد دلار دیگر از این کالاها را مشمول تعرفه کرد.

آقای گنگ گفت: به آمریکایی‌ها پیشنهاد می‌کنیم خونسردی خود را حفظ کنند و عاقلانه رفتار کنند.

انتهای پیام/

نظرات
ADS
ADS
پربازدید