Performancing Metrics

راهکار ادامه تعاملات نفتی با خارجی‌ها | اتاق خبر
کد خبر: 413788
تاریخ انتشار: 4 مرداد 1397 - 15:34
خروج ترامپ از برجام روی تعاملات نفتی ایران با دیگر کشورها سایه انداخت و باعث شد زیرشاخه‌های مختلف نفت به دنبال پیدا کردن راهکاری برای تدام این ارتباط باشند.

 

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، رضا خیامیان با اشاره به پیشنهاد انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت به دولت برای تعامل با شرکت‌های کوچک اروپایی در زمان تحریم گفت: زمانی که رئیس جمهوری به سوئیس و اتریش سفر کرد، خبردار شدیم که این پیشنهاد را در آنجا مطرح کرده و مورد استقبال اروپایی‌ها واقع شده است.

وی ادامه داد: همچنین زمانی که کمیسیونر انرژی اتحادیه اروپا به ایران آمده بود این مسئله را مطرح کردیم و از این پیشنهاد استقبال کرد. در حال حاضر این پیشنهاد هم توسط انجمن سازندگان تجهیزات نفت و هم از طریق اتاق بازرگانی ایران در حال پیگیری است. برای این منظور هم طرف ایرانی باید کمیته‌ای تشکیل دهد و شرکت‌های اروپایی که مایل با همکاری با ایران هستند، باید کمیته‌ای تشکیل دهند تا این کمیته‌ها با یکدیگر تبادل اطلاعات کنند.

رئیس انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت با بیان اینکه شرکت‌های کوچک اروپایی می‌توانند برای پروژه‌ها تا ۵۰ میلیون دلار سرمایه‌گذاری کنند، گفت: در حال حاضر اکثر شرکت‌ها حتی شرکت‌های بزرگ چینی اعلام کرده‌اند که بیش از این با ایران همکاری و تعامل نمی‌کنند به همین دلیل ما باید به دنبال شرکت‌های کوچکی باشیم که در آمریکا منافعی ندارند.

خیامیان پیش از این در مورد پاسخ رییس جمهوری و کمیسیونر انرژی اتحادیه اروپا گفته بود که پاسخ کمیسیونر مثبت بود و گفتند هرکدام از شرکت های کوچک را از طریق  European investment bank می توانند حدود ۲۰ میلیون یورو فاینانس کنند و این پروژه ها را با بخش خصوصی ایران انجام دهند. رییس جمهوری هم در حرف هایشان مطرح کردند حرف درستی است که پروژه ها به پروژه های کوچک تر تقسیم شود.

انتهای پیام/

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید