Performancing Metrics

دلار در سبد ارزهای جهان افت کرد | اتاق خبر
کد خبر: 413790
تاریخ انتشار: 4 مرداد 1397 - 16:05
با توافق آروپا و آمریکا برای کاهش تعرفه‌ها؛
پس از این‌ که رهبران ایالات‌ متحده و اتحادیه اروپا گفتند دو طرف توافق کرده‌اند مناقشات تجاری خود را کاهش دهند، دلار در برابر یورو تضعیف شد و طلا اندکی گران شد.

 

به گزارش اتاق خبر، به نقل از مهر، پس از این‌ که رهبران ایالات‌متحده و اتحادیه اروپا در بیانیه مشترک خود در پایان اجلاس واشنگتن، گفتند دوطرف توافق کردنده‌اند مناقشات تجاری خود را کاهش دهند، دلار در برابر یورو تضعیف شد و طلا اندکی گران شد.

دلار در شش ماه اخیر با بدتر شدن روابط تجاری جهان تقویت شده بود. بالا بردن نرخ بهره آمریکا هم باعث شد تقاضا برای دلار بالا برود.

آمریکا و اروپا در بیانیه مشترک خود اعلام کردند، درحالی‌که دو کشور مذاکره می‌کنند، از وضع تعرفه‌های جدید بر علیه هم خودداری خواهند کرد. ترامپ و رییس کمیسیون اروپا، جانکلود جانکر، اعلام کردند که آنها برای از بین بردن تعرفه‌ها و سوبسیدهای مربوط به بخش غیر خودرویی صنعت، هم کار می‌کنند.

به دنبال این گزارش نرخ یورو ۰.۴ درصد رشد کرد و به ۱.۱۷۲۸ دلار رسید. شاخص دلار در برابر ۶ ارز مهم جهان، که یورو وزن بالایی در آن دارد، ۰.۴۴ درصد در جلسه دیشب افت کرد. امروز تا ساعت ۱۰:۴۰ به وقت تهران، یورو کمتر از ۰.۱ درصد تقویت شد و به نرخ ۱.۱۷۳۵ دلار رسید. شاخص دلار باز هم ۰.۲ درصد پایین آمد و در سطح ۹۴.۱۴۱ واحد قرار گرفت.

چهارشنبه شب، در برابر ین، دلار با ۰.۲ درصد افت به نرخ ۱۱۰.۹۷ ین رسید. روز پنج‌شنبه تا ساعت ۱۰:۴۰ به وقت تهران دلار ۰.۲ درصد دیگر هم افت کرد و به نرخ ۱۱۰.۷۷ ین رسید.

با افت دلار، قیمت طلا اندکی بهبود یافت. روز پنج‌شنبه قیمت خرید فوری طلا به ۱۲۳۲.۰۹ دلار رسید.

انتهای پیام/

نظرات
ADS
ADS
پربازدید