Performancing Metrics

دریافت ارز حاصل از خدمات به لاینرهای خارجی بر مبنای بازار ثانویه | اتاق خبر
کد خبر: 413796
تاریخ انتشار: 4 مرداد 1397 - 17:40
معاون وزیر راه خبر داد؛
مدیرعامل سازمان بنادر گفت: بر اساس دستور العمل بانک مرکزی، درآمدهای ارزی این سازمان از محل خدمت رسانی به خطوط خارجی در بازار ارز ثانویه نقد شود.

 

به گزارش اتاق خبر، به نقل از مهر، محمد راستاد در جاشیه مراسم امضای قرارداد ۴ طرح سرمایه گذاری در بندر شهید بهشتی چابهار در جمع خبرنگاران گفت: طرح های سرمایه گذاری برای توسعه بندر چابهار توسط بخش خصوصی در دستور کار است که امروز ۴ پروژه سرمایه گذاری بخش خضوصی در پس کرانه های بندر چابهار با ارزش ۱۸۴ میلیارد تومان امضا شد.

وی ادامه داد: امروز همچنین تفاهم نامه ای به ارزش ۱۵۰ میلیون دلار به امضا رسید که منجر به امضای قرارداد خواهد شد.

معاون وزیر راه و شهرسازی افزود: اینها نویدبخش این است که ما می توانیم در بندر چابهار شاهد تبدیل این بندر به بند نسل سوم باشیم. یعنی بندری که صرفا مکانی برای تخلیه و بارگیری کالا نخواهد بود بلکه ما می توانیم در پس کرانه ها فعالیت های توسعه ای، ارزش افزوده ای، لجستیکی و توزیع کالا داشته باشیم که به واسطه موقعیت مهم بندر چابهار در ترانزیت منطقه شرق، قطعا این بندر نقش بسیار قابل توجهی در ترانزیت ایفا خواهد کرد.

مدیرعامل سازمان بنادر تصریح کرد: در مرحله ای که گندم از مبدأ هند به مقصد افغانستان از چابهار شروع شد این بندر توانست به خوابی ترانزیت را انجام دهد و این موضوع زمینه ای برای افزایش ترانزیت در بندر چابهار شد.

وی یادآورد شد: با رشد ترانزیت در بندر چابهار امسال در مجموع ۲۷ درصد رشد فعالیت بندری نسبت به مدت مشابه سال گذشته داشته ایم و میزان تخلیه و بارگیری نیز در این مدت ۷۷ درصد است.

به گفته راستاد، این اتفاقات نشان می دهد سرمایه گذاری در بندر چابهار بر پایه برنامه ریزی هوشمند در زیرساخت های بندری بوده است و بر اساس آن شاهد افزایش سرمایه گذاری بخش خصوصی به مرور خواهیم بود.

وی خاطرنشان کرد: بر اساس دستورالعمل بانک مرکزی ارز حاصل از صادرات خدمات به خطوط کشتیرانی خارجی، باید معادل ارز ثانویه دریافت شود. ما بخش عمده ای از ارز دریافتی را به خدمات رسانی به خطوط داخلی اختصاص می دهیم.

این مقام مسئول در وزارت راه و شهرسازی تأکید کرد: چنانچه شاهد افزایش درآمد از محل تسعیر ارز باشیم، در برنامه های توسعه بنادر هزینه می کنیم امیدواریم امسال پیش بینی درآمد ۲ هزار و ۶۰۰ میلیاردی را بتوانیم محقق کنیم. هرچند که به دلیل تحریم ها، شاهد کاهش فعالیت های بندری بوده ایم.

انتهای پیام/

نظرات
ADS
ADS
پربازدید