Performancing Metrics

توسعه نیروگاه‌های تجدیدپذیر اولویت اجرایی وزارت نیرو است | اتاق خبر
کد خبر: 413802
تاریخ انتشار: 4 مرداد 1397 - 19:13
وزیر نیرو:
وزیر نیرو با بیان این‌که وزارت نیرو سالانه توان تولید ۵۳ هزار مگاوات برق دارد، گفت: برای پیک بار تابستان سال آینده ۱۰ هزار مگاوات پیش‌بینی شده که از امسال برای تأمین آن برنامه‌ریزی کردیم.

 

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، رضا اردکانیان در مراسم افتتاح پست ۴۰۰.۶۳ کیلوواتی شهید سامعی یزد، اظهار کرد: کاهش مشکلات و نارسایی های مختلف در دستور کار ویژه جهادگران صنعت برق در کشور قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه رشد سالانه مصرف برق یکی از دغدغه‌های جدی کشور در این حوزه است، افزود: افزایش پایدار دما و کاهش بارش عامل اصلی کاهش چند هزار مگاواتی برق کشور در سال جاری است.

وزیر نیرو ادامه داد: خارج شدن نیروگاه ۴۰۰ مگاوات یکی از بحران اخیر صنعت برق کشور در چند روز اخیر بوده که با تلاش شبانه روزی تلاشگران صنعت برق در کمترین زمان ممکن عملیات بازسازی انجام و این نیروگاه به مدار بازگشت.

اردکانیان صنعت برق را سرمایه‌ای بزرگ برای کشور دانست و بیان کرد: تمام نیروگاه های خورشیدی بیانگر ظرفیت های کشور برای رشد و توسعه و آینده ای روشن برای ایران است.

این مقام مسئول تضمین کردن پایداری انرژی با اصلاح شیوه مصرف را ضروری دانست و تأکید کرد: توان تولید کشور حدود ۵۳ هزار مگاوات است و مصرف حدود ۵۸ هزار مگاوات در کشور داریم.

وی با بیان این‌که ما از امسال برنامه ریزی برای پیک بار در تابستان ۱۳۹۸ را انجام داده‌ایم، گفت: ما در نظر داریم برای سال آینده نیاز حدود هشت تا ۱۰ هزار مگاوات پیک بار را تأمین کنیم.

وزیر نیرو در ادامه با اشاره به این که متأسفانه ما در کشور مصرف کنندگان بدی هستیم، اظهار کرد: مشارکت عمومی برای اصلاح شیوه مصرف ضروری است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان این‌که رقم آب تولیدی در ایران کم است، خاطرنشان کرد: تلاش برای توسعه فرهنگی به منظور اصلاح شیوه مصرف منابع آبی یکی از ضرورت‌های اجرایی برای توسعه کشور است.

او توسعه نیروگاه های تجدیدپذیر را از دیگر ضرورت های اجرایی در کشور دانست و بیان کرد: کمیت میزان تولید این نیروگاه ها به ویژه در زمان آغاز به کار اصلاً مطرح نیست.

وزیر نیرو با بیان این‌که نیروگاه‌های تجدیدپذیر در اولویت وزارت نیرو قرار گرفته است، گفت: استفاده از نیروهای بومی و داخلی از دیگر موارد در دستور کار دولت و وزارت نیرو است.

انتهای پیام/
کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید