Performancing Metrics

تولید روزانه ۶۵۰ هزار بشکه میعانات گازی در مجتمع گاز پارس جنوبی | اتاق خبر
کد خبر: 414029
تاریخ انتشار: 9 مرداد 1397 - 22:51
یک مقام مسئول خبر داد:
یک مقام مسئول گفت: تولید روزانه محصولات مهم گازی از جمله میعانات گازی در پالایشگاه‌های پارس جنوبی سبب شده تا تولید ۷۰ درصد از سبد انرژی کشور بر عهده این مجتمع قرار بگیرد.

 

به گزارش اتاق خبر، به نقل از خبرگزاری مهر، هادی هاشم‌زاده فرهنگ با بیان این‌که مجتمع گاز پارس جنوبی با تامین بیش از ۷۰ درصد سبد انرژی کشور، ماموریتی بزرگ و کلیدی در سطح کشور برعهده دارد، گفت: مجتمع گاز پارس جنوبی تاکنون راهبری ۱۰ پالایشگاه بزرگ گازی کشور را برعهده داشته و در آستانه تصدی راهبری پالایشگاه یازدهم و دوازدهم قرار دارد که متشکل از فازهای ۱۳، ۲۲ و ۲۴ از طرح توسعه پارس جنوبی است.

وی افزود: اکنون روزانه بیش از ۶۵۰ هزار بشکه میعانات گازی، بیش از ۱۰ هزار تن اتان، بیش از ۱۰ هزار تن LPG(گاز مایع) و حدود ۱۸۰۰ تن گوگرد در مجتمع گاز پارس جنوبی تولید می‌شود.

این مقام مسوول تاکید کرد: از منظر مدیریت HSE نیز باید استقرار تمامی سیستم‌های مدیریتی HSE در این مجتمع گازی در دستور کار قرار گیرد، همانطور که اکنون نیز متخصصان و کارکنان واحد بهداشت، ایمنی و محیط زیست (HSE) در مجتمع پارس جنوبی با همه تلاش و توان در مسیر فرآورش و تولید گاز پایدار در حرکت هستند و امیدواریم با رهنمودها و استقرار سامانه‌های مدیریتی در این حوزه، شاهد شکوفایی و رونق اقتصادی کشور باشیم.

انتهای پیام/

نظرات
ADS
ADS
پربازدید