Performancing Metrics

افزایش تولید نفت اوپک با رکوردزنی تولید عربستان | اتاق خبر
کد خبر: 414092
تاریخ انتشار: 11 مرداد 1397 - 11:57
نظرسنجی بلومبرگ نشان داد
تولید نفت اوپک در ژوییه که عربستان حجم تولیدش را به بهانه تامین نیاز مصرف کنندگان، به رکورد بالایی رساند، افزایش پیدا کرد.

 

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، بر پایه نظرسنجی بلومبرگ از تحلیلگران، شرکتهای نفتی و آمار کشتیرانی، تولید نفت عربستان سعودی در ژوییه ۲۳۰ هزار بشکه در روز رشد کرد وبه ۱۰.۶۵ میلیون بشکه در روز رسید.

تولید بالاتر نفت از سوی عربستان سعودی به همراه نیجریه و عراق، مجموع تولید نفت اوپک در ژوییه را ۳۰۰ هزار بشکه در روز افزایش داد و افت تولید ونزوئلا، لیبی و کشورهای دیگر را جبران کرد.

اوپک که با پیوستن کنگو اکنون ۱۵ عضو دارد، در ماه میلادی گذشته مجموعا ۳۲.۶ میلیون بشکه در روز نفت تولید کرد.

پس از اینکه نفت برنت در اوایل تابستان از مرز ۸۰ دلار در هر بشکه عبور کرد، دولت دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا که بازگشت تحریمها علیه ایران به خصوص بخش نفتی را اعلام کرده است، عربستان سعودی را برای بالا بردن تولیدش تحت فشار قرار داد و این کشور با افزایش تولید به وعده خود برای جلوگیری از افزایش بیشتر قیمتها عمل کرد.

در نشست رسمی اوپک که در ژوئن برگزار شد، اعضای این گروه که تحت توافق کاهش تولید میزان تولیدشان را بیشتر از سهمیه تعیین شده کاهش داده بودند، با بازگشت به پایبندی ۱۰۰ درصدی به این پیمان و افزایش تولید گروهی به میزان یک میلیون بشکه در روز موافقت کردند.

این نظرسنجی نشان داد تولید عربستان پایین ۱۰.۸ میلیون بشکه در روز بود که سعودیها اعلام کرده بود در ژوییه تولید می کنند و این موضوع نشان دهنده آن است که تقاضا برای نفت به حدی که انتظار می رفت، قوی نبوده است.

انتهای پیام/

نظرات
ADS
ADS
پربازدید