Performancing Metrics

طرح «تامین کالای اساسی محرومان» به شورای هماهنگی قوا ارسال شد | اتاق خبر
کد خبر: 414351
تاریخ انتشار: 17 مرداد 1397 - 11:56
سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه مجلس از ارسال طرحی به شورای عالی هماهنگی قوا از سوی مجلس خبر داد و گفت:این طرح ساز و کاری برای تامین کالاهای اساسی اقشار آسیب پذیر تعیین کرده است.

 

به گزارش اتاق خبر، به نقل از مهر، محمد مهدی مفتح از ارسال «طرح تامین کالاهای اساسی محرومان» به شورای عالی هماهنگی اقتصادی قوا خبر داد و گفت: اختصاص ارز حاصل از فروش نفت به واردات کالاهای اساسی و بازار ارز تصمیمی درست است و به نظر می رسد باید شرایطی همانند  کوپن فراهم شود و مردم مطمئن باشند حداقل هایی از کالاهای اساسی مانند برنج، گوشت و روغن را دریافت خواهند کرد، زیرا ما در شرایطی هستیم که دولت باید به مردم کمک کند.

مفتح ادامه داد: این کالاهای اساسی باید در قالب سهمیه ای به مردم محروم اختصاص یابد و باید خیال مردم راحت باشد که در تامین حداقل های زندگی شان دچار مشکل نخواهند شد، بر همین اساس، طرحی را در این خصوص به شورای هماهنگی سران قوا ارائه کرده ایم، این طرح دارای ماهیت کالاهای اساسی و شیوه های اجرایی آن است.

پیش از این نیز در جلسات غیر علنی مجلس شورای اسلامی بر تدبیر ساز و کار هایی برای تامین کالاهای اساسی اقشار آسیب پذیر با ساز و کاری شبیه به کوپن اما به صورت الکترونیکی تاکید شده بود.

انتهای پیام/

نظرات
ADS
ADS
پربازدید