برای گذر از خشکسالی باید تاب آوری مدیران افزایش یابد | اتاق خبر
کد خبر: 414392
تاریخ انتشار: 18 مرداد 1397 - 09:45
مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور با اشاره به کاهش نزولات جوی و شرایط خشکسالی گفت: برای گذر از این سال های سخت خشکسالی که بدترین وضعیت آبی را در طول 48 سال آماری داریم، باید تاب آوری مدیران و تأسیسات افزایش یابد.

 

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایرنا؛ حمیدرضا جانباز چهارشنبه شب در نشست تخصصی با شرکت های آب و فاضلاب شهری و روستایی کرمانشاه با قدردانی از تلاش های موفق و اثربخش مدیران و کارشناسان شرکت های آب و فاضلاب شهری و روستایی استان در زلزله 21 آبان سال 96 افزود: این حادثه می تواند به عنوان یک فرصت برای شرکت تلقی شود.
او گفت: اگر باورمان این باشد که زلزله تمام شد، اقدام های انجام شده مسکوت می ماند ولی اگر باور داشته باشیم که در منطقه لرزه خیز هستیم و متأسفانه امکان تکرارش هست و براین اساس مستندات و تجارب زلزله را مکتوب کنیم، همه کشور هم می توانند از این تجارب در زمان بحران استفاده کنند.
وی اظهار داشت: مشکل سازمان های اداری کشور این است که دانش سازمانی در جایی ثبت نمی شود و یا اگر ثبت می شود مورد استفاده قرار نمی گیرد.
مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور با تأکید بر اینکه در موضوع آموزش، یادآوری تجارب ضعف داریم، ادامه داد: باید به سمت آموزش و استفاده از تجارب و به کارگیری متخصصین و نخبگان دانشگاهی برای مستندسازی و تبدیل به سند مکتوب کردن تجارب پیش برویم.
جانباز در ادامه به سرآمد بودن شرکت های آبفا و آبفار کرمانشاه در غرب کشور و داشتن رتبه بالا در رنکینگ سالیانه شرکت های کشور اشاره کرد و افزود: باید با وفاق و همدلی و انسجام از این جایگاه صیانت کنید و با هم افزایی به تعالی و ارتقای بیشتر برسید.
جانباز با اشاره به وضعیت مالی نامناسب دولت گفت: باید تلاش کنیم تا در این شرایط از ظرفیت بخش خصوصی بیش از پیش استفاده شود و شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور یکی از پیشگامان در این زمینه است.
وی تصریح کرد: با اتفاقاتی که در شرایط اقتصادی کشور رخ داده و به تعبیر مقام معظم رهبری؛ متأسفانه اتاق جنگ آمریکا، رژیم صهیونیستی، وزارت خزانه داری آمریکا، معاندان و معارضان آن سوی مرزها کلیت ایران را هدف قرار داده اند و به مطالبات اجتماعی عمدتا ناحق، به صورت مغرضانه و معاندانه دامن می زنند باید با خدمات رسانی مستمر خود بستر غرض ورزی ها و دشمنی های آنان را از بین ببریم.
بازدید از تاسیسات آب و فاضلاب و شرکت در اجلاس معاونان عمرانی استانداری های کشور در کرمانشاه از جمله برنامه های مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور در سفر به استان کرمانشاه بود.
استان کرمانشاه 2 میلیون تن جمعیت دارد که در 2 هزار و 622 روستا و 32 شهر سکونت دارند.

انتهای پیام/

نظرات
ADS
ADS
پربازدید