Performancing Metrics

سکه چند؟ | اتاق خبر
کد خبر: 414507
تاریخ انتشار: 20 مرداد 1397 - 18:03
در حالی که تا اواسط هفته‌ گذشته، قیمت طلا و سکه با کاهش روبرو بود، در روزهای پایانی هفته قیمت‌ها روند افزایشی گرفت و سکه تمام به بیش از چهار میلیون تومان رسید که امروز این قیمت مقداری تعدیل شده و سه میلیون و ۹۲۱ هزار تومان است.

 

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، در حالی که با اعلام بستهی جدید ارزی انتظار میرفت شاهد کاهش قیمت طلا و ارز در بازار باشیم، این موضوع هنوز اتفاق نیفتاده و اگرچه در همان ابتدا بازار ارز و طلا را با مقداری کاهش روبرو شد اما در نهایت از روز چهارشنبه افزایش قیمتها مجددا از سر گرفته شد و این روند افزایشی که قیمت سکه را در روز پنجشنبه به بالاترین حد خود رساند، امروز متوقف شد اما همچنان نسبت به روزهای ابتدایی هفته گذشته افزایش قیمت چشمگیری دارد، چراکه روز سهشنبه (۱۶ مرداد) سکه تمام طرح جدید تا سه میلیون و ۱۰۰ هزار تومان کاهش یافت اما دوباره تا چهار میلیون و ۲۰۰ هزار تومان پیش رفت.

به گفته کشتیآرای، این افزایش قیمت به دلیل قیمتگذاری صورت گرفته در خصوص سکه‌های پیشفروششده با قیمت غیرقطعی است.

در بازار امروز هرچند قیمت‌ها نسبت به روزهای پایانی هفته اخیر کاهش یافته اما همچنان بالاست و سکه حباب قیمتی خود را حفظ کرده است.

طبق اعلام اتحادیه طلا و جواهر تا ساعت ۱۳:۳۰ امروز (شنبه) سکه تمام طرح جدید سه میلیون و ۹۲۱ هزار تومان و سکه تمام طرح قدیم سه میلیون و ۶۰۱ هزار تومان فروخته شده است. همچنین نیمسکه یک میلیون و ۸۸۱ هزار تومان و ربع سکه ۹۴۱ هزار تومان قیمت دارد.

بر اساس این گزارش، سکههای یک گرمی ۵۱۶ هزار تومان ارزشگذاری شده‌اند و هر گرم طلای ۱۸ عیار در طلافروشی‌ها ۲۹۹ هزار تومان داد و ستد می‌شود.

همچنین هر اونس طلا در بازار جهانی ۱۲۱۲.۲ دلار قیمت دارد.

انتهای پیام/

نظرات
ADS
ADS
پربازدید