Performancing Metrics

صحبت‌های ترامپ درباره نرخ بهره، چین، ترکیه، اروپا و ایران | اتاق خبر
کد خبر: 414969
تاریخ انتشار: 30 مرداد 1397 - 15:06
دونالد ترامپ اعلام کرد برایش مهم نیست که اقتصاد کشورهای اروپایی از تعرفه‌های تجاری آسیب ببینند یا خیر.

 

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، ترامپ در سخنان جدید خود گفت هیچ‌گونه مصالحه‌ای با ترکیه بر سر کشیش بازداشت شده آمریکایی صورت نخواهد گرفت و گفت برایش مهم نیست که مواضع سرسختانه‌اش در مسائل تجاری و اقتصادی به آسیب دیدن کشورهای اروپایی و بازارهای نوظهور منجر شود.

وی با انتقاد از بانک مرکزی آمریکا به دلیل افزایش نرخ بهره، در سخنانی گفت که باید به فکر گزینه دومی برای ریاست بر بانک مرکزی به جای جروم پاول- رئیس فعلی باشد. ترامپ افزود: از اینکه بانک مرکزی را به دلیل افزایش نرخ بهره سرزنش کند، شرمنده نیست. وی در خصوص روسیه نیز گفت اگر روسیه قدم‌های مد نظر واشنگتن را بردارد، حاضر است تحریم‌های اقتصادی علیه این کشور را بردارد.

روسای جمهور آمریکا در دهه‌های اخیر خیلی کم از بانک مرکزی این کشور انتقاد کرده‌اند چراکه استقلال فدرال رزرو، یکی از اصلی‌ترین بنیان‌های ثبات اقتصادی در آمریکا را تشکیل می‌دهد و بازارهای مالی معمولا به تلاش‌ها برای کاهش این استقلال واکنش شدیدی نشان می‌دهند.  

بخش دیگری از سخنان ترامپ به ایران اختصاص داشت که گفت: اگر آن‌ها بخواهند ملاقات کنند، خوب است و اگر نخواهند خیلی مهم نیست.

به دنبال خروج آمریکا از برجام در اردیبهشت‌ماه، تنش‌ها بین واشنگتن و تهران شدت یافته است و مقامات ارشد ایرانی با تقاضای ترامپ برای دیدار با آن‌ها مخالفت کرده‌اند. ترامپ با اشاره به دیدارش با شی جینگ ژینگ-رئیس جمهور چین در ماه نوامبر پیش رو در گینه نو گفت که نسبت به حل اختلافات تجاری با چین چندان امیدوار نیست. وی با بیان اینکه جدول زمانی پیشنهادی برای حل اختلافات در حوزه مسائل اقتصادی با چین دارد گفت: مثل آن ها من هم افق دید وسیعی دارم.

انتهای پیام/

نظرات
ADS
ADS
پربازدید