Performancing Metrics

سهامداران بار دیگر برای خرید سهام به صف شدند | اتاق خبر
کد خبر: 415187
تاریخ انتشار: 4 شهریور 1397 - 15:52
گزارشی ار حال و هوای امروز بورس
امروز در بسیاری از گروه‌ها در بورس تهران از جمله گروه فلزات اساسی، خودرویی و نفتی شاهد افزایش قیمت سهم‌ها و صف خرید بودیم به طوری که شاخص کل به نیمه کانال ۱۳۸ هزار واحدی رسید.

 

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، در این روزها بورس تهران با توجه به روند قیمت دلار شاهد تغییرات تقریبا غیرقابل پیش بینی است. در هفته‌های گذشته چندین بار در گروه‌های مختلف شاهد صف خرید بوده‌ایم در حالی که در برخی از روزها شاهد کاهش قیمت سهم‌ها و صف فروش بودیم.

امروز شاخص کل بازده نقدی و قیمتی بورس اوراق بهادار تهران ۲۲۳۹ واحد رشد کرد و به رقم ۱۳۸ هزار و ۵۸۲ رسید. همچنین شاخص کل هم‌وزن با ۴۲۷ واحد رشد به رقم ۲۰ هزار و ۸۶۴ رسید.

شاخص آزاد شناور نیز با ۲۹۳۵ واحد افزایش رقم ۱۴۷ هزار و ۳۱۴ واحدی را تجربه کرد و شاخص بازار اول و دوم هر یک به ترتیب ۲۱۸۴ و ۱۸۸۰ واحد رشد کردند.

پالایش نفت بندرعباس، ملی صنایع مس ایران و پالایش نفت تهران هر یک به ترتیب ۲۳۲، ۲۳۰ و ۲۰۷ واحد تاثیر مثبت در شاخص کل داشت و در طرف مقابل صنایع پتروشیمی خلیج فارس، پتروشیمی جم و خدمات انفورماتیک به ترتیب ۱۸۰، ۸۸ و ۸۴ واحد تاثیر کاهنده روی شاخص‌های بازار داشتند.

امروز در گروه فلزات اساسی، قیمت سهم‌ها روند رو به رشد را تجربه کرد و تعدادی از نمادها صف خرید را تجربه کردند.

همچنین در گروه فرآورده‌های نفتی، کک و سوخت هسته‌ای روند قیمت سهم‌ها رو به افزایش گذاشت. در این گروه نیز در برخی از نمادها صف خرید را شاهد بودیم. اما در گروه محصولات شیمیایی علی رغم رشد تعداد زیادی از سهم‌ها تعدادی با کاهش قیمت روبرو شدند.

خودرویی‌ها که روز گذشته با افزایش قیمت روبرو شده بودند، امروز نیز به تداوم افزایش قیمت خود ادامه دادند و توانستند در بسیاری از نمادها بیش از ۴ درصد رشد داشته باشند. صف خرید پایدار در این گروه امروز نیز مشاهده می‌شد.

ارزش معاملات بورس تهران امروز به رقم ۶۱۴ میلیارد تومان رسید که این رقم ناشی از دست به دست شدن ۱.۷ میلیون سهم و اوراق مالی طی ۱۳۴ هزار و ۸۸۹ نوبت داد و ستد بود.

آیفکس نیز امروز با ۱۶ واحد رشد مواجه شد و تا رقم ۱۵۶۱ بالا رفت. ارزش معاملات فرابورس ایران به رقم ۶۷۶ میلیارد تومان رسید و حجم معاملات تا عدد ۸۳۸ میلیون سهم و اوراق مالی بالا رفت.

انتهای پیام/

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید