Performancing Metrics

افزایش عجیب واردات محصولات توتون و تنباکو | اتاق خبر
کد خبر: 415188
تاریخ انتشار: 4 شهریور 1397 - 16:07
در فصل بهار امسال واردات محصولات از توتون و تنباکو با افزایش ۱۳۸.۹ درصدی، محصولات فلزی فابریکی با رشد ۷۹.۹ درصدی، وسایل نقلیه موتوری با رشد ۶.۳ درصدی و ماشین آلات و دستگاه‌های برقی با رشد ۵.۱ درصدی مواجه شده‌اند.

 

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، واردات بخش صنعت در بهار امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل به گونه‌ای است که در خصوص شش گروه میزان واردات افزایش یافته و ۱۸ گروه نیز با کاهش واردات روبرو شده‌اند.

محصولات از توتون و تنباکو با بیش از ۱۳۸ درصد رشد، بخش انتشار، چاپ و تکثیر رسانه‌های ضبط شده با ۸۲.۱ درصد رشد، کک و فرآورده‌های حاصل از نفت با ۸۳.۹ درصد رشد، محصولات فلزی فابریکی به استثنای ماشین آلات با ۷۹.۹ درصد رشد، ماشین‌آلات و دستگاه‌های برقی با ۵.۱ درصد رشد و وسایل نقلیه موتوری با ۶.۳ درصد رشد در میزان واردات طی مدت مذکور روبرو شده‌اند.

میزان واردات برخی محصولات صنعتی نیز با رشد منفی طی سه ماهه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل همراه بوده که در این خصوص می‌توان به کاهش ۱۱.۹ درصدی واردات محصولات غذایی و آشامیدنی، کاهش ۳۸.۶ درصدی منسوجات، کاهش ۴۳.۸ درصدی پوشاک، کاهش ۳۹.۷ درصدی دباغی و پرداخت چرم، محصولات چرمی و انواع پایپوش، کاهش ۳۲.۵ درصدی چوپ و محصولات چوبی به استثنای مبل و کاهش ۱۰.۸ درصدی کاغذ و محصولات کاغذی اشاره کرد.

این در حالی است که واردات مواد و محصولات شیمیایی با کاهش ۵.۱ درصدی، محصولات از لاستیک و پلاستیک با کاهش ۳۲.۴ درصدی، محصولات کانی غیر فلزی با کاهش ۲۲.۴ درصدی، فلزات اساسی با کاهش ۲۶.۹ درصدی، ماشین ‌آلات و تجهیزات با کاهش ۵ درصدی، ماشین آلات دفتری و حسابداری با کاهش ۱۱.۷ درصدی، رادیو، تلویزیون و وسایل ارتباطی با کاهش ۰.۲ درصدی، ابزار پزشکی، اپتیکی، دقیق و انواع ساعت با کاهش ۱.۱ درصدی، سایر تجهیزات حمل و نقل با کاهش ۵۴ درصدی، مبلمان و سایر مصنوعات با کاهش ۲۱.۹ درصدی، ضایعات و پسماند با کاهش ۸.۱ درصدی و فرش و صنایع  دستی با کاهش ۳۶.۴ درصدی همراه شده‌اند.

در ذیل جدول مربوط به واردات بخش صنعت طی سه ماهه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل به تفکیک گروه فعالیت آورده شده‌اند.

 

انتهای پیام/

نظرات
ADS
ADS
پربازدید