Performancing Metrics

واکنش کرباسیان به استیضاح | اتاق خبر
کد خبر: 415205
تاریخ انتشار: 5 شهریور 1397 - 09:17
در یادداشتی منتشر شد:
مسعود کرباسیان که امروز نتوانست رای اعتماد مجدد بهارستان نشینان را کسب کند، پس از خداحافظی از صندلی وزارت اقتصاد توضیحاتی در خصوص جلسه امروز استیضاح ارائه داد.

 

به گزارش اتاق خبر، به نقل از خبرگزاری مهر، مسعود کرباسیان پس از استیضاح در مجلس در یادداشتی نوشت: نمایندگان مردم هم دغدغه مند و جدی پیگیر برخی مطالبات بودند که البته برخی از آنها خارج از اختیارات وزیراقتصاد بود ولی سعی کردم در مقام یک عضو کابینه بازگوکننده حقایق باشم.

وی افزود: پیش از جلسه خود را برای صحبت در مورد ۱۷ محور استیضاح آماده کرده بودم و پیش بینی هم می شد که اظهار نظرها تا حدود وسیعی به موضوعات خارج از این سوالات کشیده شود و نمایندگان پاسخ به موضوعاتی را بخواهند که لازمه فهم آن نه مطالعه یک گزارش آماری، که درک چندین دهه مدیریت اقتصادی کشور است.

وزیر سابق اقتصاد تصریح کرد: با این وجود امیدوارم در نتیجه جلسه امروز و پیش از دیدار با رئیس جمهور، آنان در جریان برخی اتفاقات مهم و عملکردهای شاخص قرار گرفته باشند.

کرباسیان افزود: در جلسه امروز توضیح دادم که سال ۹۶ به حق یکی از دوره‌های درخشان اقتصاد ایران تلقی می شد و طبیعی بود که دشمنانی مانند آمریکا و مخالفان منطقه‌ای بخواهند طعم شرین رشد، تورم تک رقمی، مبارزه جدی با فساد و کاهش نسبی بیکاری را با آسیب‌هایی که در فصل بهار وارد کردند به کام مردم و کشور تلخ کنند. 

وی خاطرنشان کرد: تنها امیدوارم در قضاوت هایمان آنچه طی چهار ماه رخ داده را به چهل سال تعمیم ندهیم و در حق مدیران زحمتکشی که اکنون در جمع ما نیستند، جفا نکنیم.

کرباسیان با بیان اینکه در جلسه امروز نکاتی مطرح شد که ترجیح دادم به جهت رعایت اخلاق و پرهیز از حاشیه سازی با سکوت از مقابل آن عبور کنم، تصریح کرد: به عنوان یک شهروند این حق را برای خود محفوظ دارم که در فرصتی دیگر و از طریق روال قانونی آن را پیگیری کنم. 

وی تاکید کرد: خوشحالم که امروز و در این استیضاح من و همکارانم نهایت ادب، اخلاق و احترام را رعایت کردیم. نمایندگان مجلس در جمع بندی، صلاح دیدند سکان اداره وزارت اقتصاد از این پس در اختیار مدیر دیگری باشد.

وزیر سابق اقتصاد و دارایی با بیان اینکه  چهار دهه از عمر خدمتم به کشور می گذرد، گفت: تحولات و اتفاقات بسیاری را دیده و درک کرده ام و می دانم در این دوره زمانی آنچه اهمیت فوق العاده ای دارد «حفظ وحدت» است.

کرباسیان تاکید کرد: دولت و مجلس امروز می توانند با انتخابی متناسب با نیازهای کشور به حفظ و گسترش اتحاد ملی کمک کنند و قطعا اگر هم صدایی و همدلی در میان تمام ارکان نظام تصمیم گیری و اجرایی برقرار باشد، هم توطئه بیرونی خنثی می شود و هم سوء استفادهای سودجویان داخلی به دربسته می خورد و هم کاستی های مدیریتی قابل جبران است.

وزیر سابق اقتصاد یادآور شد: صمیمانه از همکارانم در وزارت اقتصاد سپاسگزارم که یکسال سختگیری هایم را تحمل کردند و امکان حرکت در مسیر برنامه ها را پیش آوردند.

کرباسیان ابراز امیدواری کرد: اقتصاد ایران با حضور نیروهای متعهد، متخصص و سالم بتواند به جایگاه مورد انتظار مردم برسد.

انتهای پیام/

نظرات
ADS
ADS
پربازدید