Performancing Metrics

واشنگتن و دهلی‌ درباره واردات نفت ایران رایزنی می‌کنند | اتاق خبر
کد خبر: 415702
تاریخ انتشار: 15 شهریور 1397 - 21:13
مقام آمریکایی:
یک مقام ارشد وزارت امور خارجه آمریکا گفت که واشنگتن و دهلی‌ در حال انجام رایزنی‌های بسیار جزیی در خصوص توقف کامل واردات نفت هند از ایران هستند.

 

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، یک مقام ارشد وزارت خارجه آمریکا روز پنج‌شنبه (امروز) گفت: آمریکا و هند در حال انجام گفت‌وگوهای بسیار جزیی و دقیق در خصوص درخواست واشنگتن برای توقف کامل واردات نفت هند از ایران هستند.

این مقام آمریکایی به خبرنگاران گفت: ما از تمام شرکای خود و نه فقط هند می‌خواهیم تا واردات نفت از ایران را به صفر برسانند و من اطمینان دارم که این بخشی از رایزنی‌های ما با هند خواهد بود.

وی در حالی این اظهارات را بیان کرده است وزیران امور خارجه و دفاع آمریکا به هند سفر کرده‌اند تا در پایتخت این کشور با یکدیگر دیدار کنند.

دونالد ترامپ رییس جمهور آمریکا با خروج از توافق هسته‌ای تحریم‌ها علیه ایران را به طور مجدد اعمال کرده است و بخش دوم آن که در حوزه انرژی است از چهارم نوامبر اجرایی خواهد شد. در همین راستا واشنگتن در ماه‌های اخیر تلاش کرده است تا کشورها را متقاعد به انزوای اقتصادی ایران کند.

این مقام ارشد آمریکایی همچنین گفت: هم‌اکنون گفت‌وگوهای دقیق میان آمریکا و هند بر سر مسائل فنی مرتبط با توقف کامل واردات نفت از ایران در جریان است و این رایزنی‌ها ادامه خواهد داشت.

به گزارش رویترز، با وجود تلاش‌های دولت ترامپ مقامات هند که دومین خریدار بزرگ نفت ایران پس از چین محسوب می‌شود اعلام کرده‌اند که خواهان ادامه‌ی روابط تجاری با ایران به ویژه در حوزه نفت هستند.

یک مقام هندی ماه گذشته به رویترز گفت: هند واردات نفت از ایران را متوقف نخواهد کرد، اما پس از دیدارهای بلندپایه خود با مایک پمپئو وزیر امور خارجه و جیمز متیس وزیر دفاع آمریکا استراتژی نهایی خود در خصوص خرید نفت خام را مشخص خواهد کرد.

یک نشانه دیگر از تمایل دهلی برای ادامه خرید نفت از ایران این است که رویترز در هفته جاری گزارش داد که هند به پالایشگاه‌های دولتی که خود اجازه داده است تا از نفتکش‌های و بیمه ایرانی استفاده کنند.

انتهای پیام/

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید