Performancing Metrics

ساخت ۵۰ هزار واحد مسکونی با حداکثر تراکم دو طبقه | اتاق خبر
کد خبر: 416020
تاریخ انتشار: 22 شهریور 1397 - 14:39
آخوندی خبر داد؛
وزیر راه و شهرسازی از ساخت ۵۰ هزار مسکن مشارکتی در کشور خبر داد و گفت: مسکن مهر تراکم بسیار سنگینی را در شهر ایجاد کرده اما تراکم در مساکن مشارکتی نهایتا ۲ طبقه است.

 

به گزارش اتاق خبر، به نقل از مهر، عباس آخوندی صبح پنج شنبه در حاشیه کلنگ‌زنی چند پروژه عمرانی در پرند در جمع خبرنگاران گفت: ارائه خدمات قطار حومه‌ای به ساکنان پرند افزایش یافته است و اکنون روزانه ۱۴ زوج قطار بین تهران و پرند تردد می کنند، که این تعداد در گذشته ۴ زوج بوده است.

وی گفت: افزایش خطوط قطارهای حومه‌ای از پرند تا تهران می تواند در افزایش تعداد تردد قطارها موثر باشد، اکنون از تهران تا «تپه سفید» ۳ خط ساخته شده است، که بنا داریم، این تعداد را به ۴ خط برسانیم.

وزیر راه و شهرسازی با بیان این که در حال حاضر مسیر اسلامشهر تا پرند یک خطه است، گفت: مسیر اسلامشهر تا پرند، به زودی ۲ خطه شده و از «تپه سفید» تا اسلامشهر هم سه خطه می‌شود و به تبع آن سرعت قطار حومه‌ای و تعداد آن افزایش می یابد.

آخوندی افزود: سیاست حمل و نقل ما در پرند، ریل‌پایه است و در این شهر می بایست، ۸ کیلومتر ریل سبک ایجاد شود.

پیشنهاد افزایش سقف وام مسکن به شورای پول و اعتبار

وی سپس در پاسخ به سوالی در مورد افزایش تسهیلات خرید مسکن گفت: پیشنهاد افزایش سقف وام مسکن را به شورای پول و اعتبار داده‌ایم و شورای پول و اعتبار باید در مورد آن تصمیم بگیرد.

این وزیر دولت دوازدهم در ادامه از ساخت مسکن مشارکتی در پرند خبر داد و گفت: شرکت عمران شهرک‌های جدید اقدام به ساخت ۵۰ هزار واحد مسکن مشارکتی کرده است.

وی با بیان این که مسکن مهر تراکم بسیار سنگینی را در شهر ایجاد کرده اما تراکم در مساکن مشارکتی نهایتا دوطبقه است ، افزود: این طرح در اصفهان، شیراز و مشهد و در برخی از شهرها شروع شده و امروز ساخت سه هزار و ۴۰۰ واحد مسکن مشارکتی در پرند هم کلنگ‌زنی شد.

آخوندی در خصوص طرح های افتتاح شده در سفر امروز خود به پرند گفت: از پروژه های مسکن مهر پرند فقط بازدید کردم و آن‌ را افتتاح نکردم.

انتقاد وزیر از امضافروشی

وزیر راه و شهرسازی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان این که بساط امضافروشان را جمع کردیم، گفت: شیوه‌نامه‌های جدید در راستای کاهش تخلفات برخی از مهندسان ارائه شده است، در پی اعمال محدودیت‌ برای امضافروشان هستیم، کسانی که مخالف این شیوه‌نامه‌ها و آیین‌نامه‌های جدید هستند از امضا فروشان و متخلفان حمایت می‌کنند و منافعشان در امضافروشی است.

وی با بیان این که مهندسی که یک ساختمان را طراحی می کند، باید به خوبی ماموریت خود را انجام دهد، گفت: مردم باید به خدماتی که مهندس ارائه می‌دهد پول بدهند نه بابت امضافروشی و هیچ کس نباید از محل امضافروشی ارتزاق کند، فساد باید در کشور جمع شود، نباید از امضافروشان حمایت کنیم بلکه باید طرفدار حقوق مردم باشیم .

آخوندی به تضاد منافع شهرداری در آیین نامه های پیشین اشاره کرد و گفت: پیش از این شهرداری ناظر بر عملکرد مهندسان و هم مالک بود که در این شرایط تضاد منافع ایجاد می‌شود و ما با این اقدام خود قصد تفکیک این منافع را داشتیم.

بر اساس این گزارش، صبح پنج شنبه و با حضور عباس آخوندی، وزیر راه و شهرسازی، طاهرخانی مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید ایران و قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در طرح مسکن مهر و تعدادی از مسئولان شهرستانی و استانی چند پروژه عمرانی و مسکن مشارکتی در پرند کلنگ زنی شد.

در این مراسم همچنین ۳ هزار و ۷۴۲ واحد مسکن مهر به ارزش ۲ هزار و ۴۰۰ میلیارد ریال و همچنین خدمات روبنایی به ارزش ۲۲۰ میلیارد ریا به بهره برداری رسید.

انتهای پیام/

نظرات
ADS
ADS
پربازدید