Performancing Metrics

آخوندی در حوزه مسکن کاری نکرد | اتاق خبر
کد خبر: 418704
تاریخ انتشار: 21 آبان 1397 - 16:24
مشاور وزیر راه و شهرسازی دولت دهم عملکرد آخوندی در بخش مسکن را تقریباً هیچ عنوان کرد و گفت: از منظر کارشناسی، حرف های آخوندی تناقض های متعددی با اقداماتش دارد.

 

به گزارش اتاق خبر، به نقل از مهر، مقداد همتی در خصوص عملکرد آخوندی در وزارت راه و شهرسازی اظهار داشت: فردی که در حوزه مسکن هیچ عملکردی نداشته است، اصلاً قابل نقد نیست. کسی که در طول پنج سال وزارت هیچ کاری برای مسکن نکرده است را چگونه می‌توان نقد کرد؟

وی ادامه داد: عملکرد مَسکنیِ آخوندی تقریباً هیچ بود و مسکن مهر را نتوانست در طول پنج سال وزارت خود تکمیل کند؛ بنابراین فعالیت‌های آخوندی امکان قضاوت ندارد.

این کارشناس بازار مسکن افزود: تنها کاری که آخوندی در حوزه مسکن کرد، این بود که نام شرکت «عمران و بهسازی شهری ایران» را به شرکت «بازآفرینی شهری» تبدیل کرد؛ وی حتی در حوزه بازآفرینی شهری نیز نه به صورت کلان و نه به صورت پروژه‌محور اقدامی انجام نداد.

همتی تصریح کرد: آخوندی در حوزه شهرسازی هم علی‌رغم انتقادات و مخالفت‌هایش با قالیباف و نجفی، نتوانست هیچ چارچوب و قاعده‌ای در خصوص شهرسازی در کلانشهر تهران بخصوص در زمینه تراکم و بازآفرینی شهری انجام دهد. با این حال معلوم نیست آخوندی با این کارنامه تقریباً هیچ در وزارت راه و شهرسازی، می خواهد شهردار تهران شود.

وی با بیان اینکه آخوندی مدعی است که نظریه‌پرداز است، گفت: یکی از این نظریه‌های آخوندی، عدم مداخله نهادها در اقتصاد است که بارها در زمینه آن اظهارنظر کرده است اما اولین قراردادی که آقای آخوندی در وزارت راه و شهرسازی امضا کرد، واگذاری پروژه‌ آزادراه تهران ـ شمال به یکی از کلان نهادها بود.

این کارشناس بازار مسکن تأکید کرد: اگر آخوندی اعتقاد به مداخله دولت در ساخت و ساز ندارد یا می‌گوید با طرح مسکن مهر مخالف است، چرا با ساخت مسکن اجتماعی در شهرهای جدید، از بودجه شرکت عمران شهرهای جدید مخالفت نکرد؟

وی با تأکید بر اینکه نظریه‌پردازی‌های آخوندی با عملکردش متفاوت است، اظهار داشت: نظریه‌پردازی‌های آخوندی کاملاً انتزاعی است چون هیچ‌گاه کار اجرایی و عملیاتی نکرده و نحوه تعامل با مردم را نمی‌داند.

مشاور وزیر راه و شهرسازی دولت دهم با بیان اینکه آخوندی در این سال‌ها تنها در طبقه پانزدهم وزارت راه و شهرسازی مستقر بود و دستور صادر می‌کرد، گفت: اینکه این دستورات انجام شود یا خیر، برایش مهم نبود.

همتی درباره یکی دیگر از تفاوت‌های عملکرد آخوندی با نظراتش خاطرنشان کرد: وی همواره با تزریق پول پرقدرت بانک مرکزی در مسکن مهر مخالف بود اما خودش اولین نفری بود که از پول پرقدرت برای صندوق پس‌انداز مسکن یکم استفاده کرد.

انتهای پیام/

نظرات
ADS
ADS
پربازدید