Performancing Metrics

افتتاح طرح‌های عمرانی آب و برق در خوزستان با ۱۳هزار میلیارد تومان | اتاق خبر
کد خبر: 418717
تاریخ انتشار: 21 آبان 1397 - 21:50
وزیر نیرو در سفر به استان خوزستان خبر داد:
وزیر نیرو از بهره‌برداری یا کلنگ‌زنی طرح‌های عمرانی آب و برق با اعتباری افزون بر ۱۳ هزار میلیارد تومان ظرف امروز و فردا در استان خوزستان خبر داد.

 

به گزارش اتاق خبر، به نقل از مهر، رضا اردکانیان ظهر امروز دوشنبه در حاشیه کلنگ زنی پنج مجتمع آب‌شیرین‌کن در استان خوزستان در جمع خبرنگاران افزود: برای طرح‌های تکمیل شده در استان بالغ بر ۱۰ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان اعتبار هزینه شده و حدود ۲۵۰۰ میلیارد تومان نیز برای طرح‌هایی که قرار است عملیات اجرایی آنها آغاز شود، در نظر گرفته شده است.

وی تصریح کرد: در کل استان خوزستان بالغ بر ۳۲ هزار و ۵۰۰ متر مکعب در شبانه‌روز طرح‌های در دست بهره‌برداری نمک‌زدایی آب شیرین‌کن داریم.

وزیر نیرو با اشاره به کلنگ‌زنی انجام شده مجموعه آب شیرین کن پیشرفته برای مردم شهر آبادان که با ظرفیت تولید ۱۵ هزار متر مکعب آب شیرین در شبانه‌روز آغاز به‌کار کرد، ادامه داد: حدود ۴۵ هزار متر مکعب در شبانه‌روز حجم آب شیرینی است که توسط طرح‌های در دست اجرا برنامه‌ریزی شده است.

اردکانیان اضافه کرد: برای طرح‌های بلندمدت و آتی آب شیرین‌کن‌های دیگر در استان نیز بالغ بر ۸۴ هزار متر مکعب در شبانه‌روز پیش‌بینی شده است.

وی از طرح‌های آماده افتتاح آبرسانی بزرگ غدیر، تصفیه‌خانه شرق اهواز، نیروگاه سیکل ترکیبی بهبهان در استان خوزستان خبر داد و اظهار کرد: فردا افتتاح رسمی فاز نخست طرح مهم ۵۵۰ هزار هکتاری استان‌های خوزستان و ایلام برگزار خواهد شد.

وزیر نیرو طرح‌های آماده افتتاح را مربوط به وعده رییس جمهوری در سفر اسفندماه ۹۵ به خوزستان و مصوبه ۱۵ فروردین سال ۹۶ دانست و افزود: این طرح‌های مهم آماده افتتاح از نتایج مصوبه فروردین سال ۹۶ بوده که بخش‌های عمده آن اجرایی شده است.

اردکانیان با اشاره به آغاز عملیات اجرایی ۱۲ پست GIS در خوزستان همزمان با تحریم‌های ظالمانه و تحمیلی خاطرنشان کرد: استان خوزستان تنها استانی‌ است که یک‌باره این تعداد پست پیشرفته برق در آن نصب خواهد شد.

وزیر نیرو تصریح کرد: نصب ۱۲ پست GIS تاثیر بسزایی در ایمن‌سازی شبکه برق خوزستان خواهد داشت و قابلیت پایداری آن را بویژه در مقابله با ریزگردها دوچندان می‌کند.

انتهای پیام/

نظرات
ADS
ADS
پربازدید