Performancing Metrics

تایید پیش‌نویس قرارداد برگزیت یورو و پوند را تقویت کرد | اتاق خبر
کد خبر: 418835
تاریخ انتشار: 24 آبان 1397 - 15:58
پوند و یورو روز پنج‌شنبه، پس از این که نخست‌وزیر انگلیس برای پیش‌نویس برنامه برگزیت خود، تاییدیه کابینه را به دست آورد، در برابر دلار تقویت شدند.

 

به گزارش اتاق خبر، به نقل از مهر، روز پنج‌شنبه، پس از این که نخست‌وزیر انگلیس برای پیش‌نویس برنامه برگزیت خود، تاییدیه کابینه را به دست آورد، پوند و یورو در برابر دلار تقویت شدند، اما با نگرانی از این که آیا این برنامه در پارلمان هم به تصویب خواهد رسید یا خیر، این سودها محدود ماند.

روز چهارشنبه، نخست‌وزیر ترزا می، پشتیبانی وزیران ارشد خود را در مورد قرارداد خروج از اتحادیه اروپا، به دست آورد که یورو و پوند استرلینگ را در برابر دلار، به ترتیب، ۰.۸ درصد و ۱.۲ درصد بالا برد.

پیش‌نویس توافق خروج از اتحادیه اروپا که در سه‌شنبه با اروپا به توافق رسیده بود، به انگلستان اجازه خواهد داد با جلوگیری از یک برگزیت سخت و پر هرج‌ومرج از اتحادیه اروپا خارج شود. اما مذاکره‌کننده ارشد اتحادیه اروپا، مایکل بارنیر، هشدار داد که مسیر پیش‌رو برای خروج آرام انگلستان از اتحادیه اروپا، هنوز طولانی و پرچالش است.

شاخص دلار، که ارزش ارز آمریکا را در برابر ۶ ارز مهم جهان دنبال می‌کند، با افزایشی اندک به ۹۶.۸۷ واحد رسید ولی همچنان از رکورد ۱۶ ماهه خود که در روز دوشنبه ثبت کرده بود، دور ماند.

پوند استرلینگ پس از رشد دیروز در برابر دلار، امروز هم ۰.۰۶ درصد تقویت شد و در نرخ ۱.۳۰۰۲ دلار، دست به دست شد.

یورو ۰.۱۵ درصد دیگر به رشد دیشب خود افزود و به نرخ ۱.۱۳۲۸ دلار رسید.

در برابر ین ژاپن هم دلار ۰.۱۳ درصد از ارزش خود را از دست داد و در نرخ برابری ۱۱۳.۴۷ تبادل شد.

انتهای پیام/

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید