Performancing Metrics

توسعه کریدورهای ترانزیت | اتاق خبر
کد خبر: 418852
تاریخ انتشار: 24 آبان 1397 - 20:55
وزیر راه و شهرسازی:
وزیر راه و شهرسازی گفت: توسعه کریدورهای ترانزیت بسیار مورد توجه بوده و در تقویت محور شرق موثر است.

 

به گزارش اتاق خبر، به نقل از مهر، محمد اسلامی ظهر پنجشنبه در آیین آغاز عملیات اجرایی راه‌آهن قطعه اول «بم - جیرفت» به طول ۲۶.۷ کیلومتر بیان داشت: توسعه متوازن و توسعه پایدار مواردی هستند که برای ما از اهمیت بالایی برخوردارند. آسیب‌ها و هزینه‌های سنگینی که در جامعه با آن مواجه هستیم معمولا ریشه در غفلت از این دو موضوع دارد.

وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: در استفاده از این دو تفکر، رویکردها و برنامه‌ریزی‌های خوبی در کشور وجود دارد و جهت گیری در توسعه ریلی کشور شتاب خوبی گرفته است.

وی گفت: پنج مرکز استان در کشور وجود داشت که از جمله برنامه‌های دولت تدبیر و امید بود تا این مراکز را به شبکه ریلی کشور متصل کند. تا به اینجا دو مرکز متصل شده‌اند و سه استان آذربایجان غربی، گیلان و تبریز از هفته دیگر به این شبکه متصل خواهند شد.

اسلامی تصریح کرد: محورهای دیگری که بسیار مورد توجه ماست و از جمله واجبات محسوب می‌شود توسعه کریدورهای ترانزیت است که ایجاد فرصت می‌کند و در تقویت محور شرق موثر است.

وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: از جمله محورهای ترانزیت محورهای چابهار و محور جاسک است که یکی از فرصت‌های بسیار خوب به شمار می‌رود و با ایجاد صنعت گاز و پتروشیمی یک محور بزرگ اقتصادی خواهد شد که از مسیر جیرفت باید عبور کند.

اسلامی یادآور شد: گام مهم و نقطه آغازین حرکت برای بها دادن به این فکر عملیاتی کردن محور جاسک است.

وی بیان داشت: برای رسیدن به این اهداف باید سرمایه‌گذاران را معطوف دولت بکنیم و به این امید که شکوفایی این منطقه با بهره‌مندی برای استفاده از محور ترانزیت را به یاری خدا آغاز کنیم.

وی به مسئله پارک لجستیک اشاره کرد و یادآور شد: زمانی که در سال ۹۴ یا ۹۵ طرح جامع شهر جیرفت تصویب شد در آن جا طرح پارک لجستیک نیز تعریف شد.

اسلامی گفت: در جیرفت چهار تا پنج میلیون تن محصولات کشاورزی داریم که باید به همراه صنایع تبدیلی که شکوفایی اقتصادی دارد در دستور کار قرار گیرند.

وی افزود: شکل گرفتن پارک لجستیک و پیوند آن با راه‌آهن، جاده و فرودگاه مهم است که در این خصوص نقش مردم بسیار زیاد است و دولت به تنهایی قادر به اجرا و تکمیل این پروژه نیست.

وزیر راه و شهرسازی به بازآفرینی شهری اشاره کرد و عنوان داشت: بازآفرینی شهری یکی از نقاط بسیار مهم و قانون بسیار ارزشمندی است که شرکت بازآفرینی شهری در این خصوص برنامه‌های خود را آغاز کرده است.

وی گفت: شورای شهر، شهرداری و سایر سازمان‌های مربوطه باید طرح نوسازی بافت فرسوده شهر را پیگیری کنند و انشاالله شاهد جیرفتی با نشاط در آینده‌ای نزدیک باشیم.

اسلامی تصریح کرد: ان شاالله در سال ۱۴۰۰ این شهر را بانشاط و ساختمان‌های مقاوم مشاهده کنیم

انتهای پیام/

نظرات
ADS
ADS
پربازدید