Performancing Metrics

قیمت مرغ ۹۸۰۰ تومان تعیین شد | اتاق خبر
کد خبر: 419012
تاریخ انتشار: 28 آبان 1397 - 14:35
اتحادیه سراسری مرغداران کشور در نامه ای به رئیس جمهور، از تصویب قیمت ۹۸۰۰ تومان برای هرکیلوگرم مرغ در سازمان حمایت، انتقاد کردند.

 

به گزارش اتاق خبر، به نقل از مهر، بعد از نوسانات قیمت مرغ در بازار، سرانجام نرخ این کالا از سوی سازمان حمایت ۹۸۰۰ تومان در هرکیلوگرم تعیین شده که به زودی ابلاغ خواهد شد؛ این درحالی است که تولیدکنندگان به این نرخ تعیین شده معترض هستند و معتقدند که با توجه به افزایش قیمت تمام شده تولید، این نرخ جوابگوی هزینه های تولیدکنندگان نیست و منجر به زیان آنان می شود.  

در همین زمینه،  رییس کمیسیون کشاورزی و صنایع غذایی اتاق بازرگانی ایران در نشست ماهیانه کمیسیون کشاورزی اتاق ایران که  با حضور نمایندگان سازمان حمایت برگزار شده بود، با نرخ مصوب مرغ هر کیلوگرم ۹۸۰۰ تومان برای مصرف کننده، مخالفت کرد و گفت: این نرخ غیر کارشناسی، غیر اقتصادی و زیر قیمت تمام شده تولید است.

غلامعلی فاروغی تصریح کرد: نظر ما حذف قیمت‌گذاری ‌های دستوری برای محصولات است و دولت باید مانند تخم مرغ که قیمت گذاری را بر عهده اتحادیه میهن گذاشته است، قیمت‌ گذاری‌ سایر محصولات مانند مرغ و گوشت و غیره را به اتحادیه ها و تشکل های مربوط واگذار و سازمان حمایت بر کار آنها نظارت کند تا قیمت گذاری با توجه به شرایط (نرخ نهاده های تاثیرگذار) به سرعت قابل تعدیل باشد.

علاوه بر این، مرغداران طی نامه ای سرگشاده به حسن روحانی، رئیس جمهور به قیمت اعلام شده برای مرغ اعتراض و اعلام کردند: با نرخ تعیین شده مخالف هستند و قیمت منطقی و کارشناسی شده برای مرغ  ۱۱۵۰۰ تومان است.   در متن این نامه آمده است: 

جناب آقای دکتر حسن روحانی

رئیس محترم جمهوری اسلامی ایران

با سلام و احترام؛

مستحضر می باشید برخلاف رضایت تشکل ها قیمت ۱۰۵۰۰۰ ریال برای هر کیلوگرم مرغ جهت مصرف کننده در سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان تأیید و جهت تصویب نهایی به کارگروه ستاد تنظیم بازار ارسال گردید، امروز اطلاع حاصل شد که کارگروه تنظیم بازار قصد دارد قیمت ۹۸۰۰۰ ریال را ابلاغ نماید که مفهوم آن انتقال پیام توقف تولید به تولید کنندگان است. با تمام احترام به کارگروه تنظیم بازار رقم فوق الذکر به هیچ وجه مورد تأیید تشکل ها نیست و پیشنهاد ۱۱۵۰۰۰ ریال برای مصرف کننده قیمت قابل قبول کارشناسی می باشد. امید است برای اولین بار با رعایت بند ب ماده ۴ قانون برنامه ششم توسعه با پذیرفتن قیمت پیشنهادی تشکل ها تداوم تولید و دلگرمی تولید کنندگان را فراهم آورند.

اتحادیه تعاونی های کشاورزی مرغداران گوشتی ایران

انجمن ملی تولید کنندگان زنجیره ای گوشت مرغ

انجمن تولید کنندگان جوجه یکروزه

نظرات
ADS
ADS
پربازدید