Performancing Metrics

عدم صدور فاکتور، بیشترین تخلف صنوف است | اتاق خبر
کد خبر: 419312
تاریخ انتشار: 5 آذر 1397 - 14:16
رئیس اتاق اصناف تهران:
رئیس اتاق اصناف تهران اظهار کرد: در بازرسی‌های صورت گرفته از صنوف، بیشترین تخلفات مربوط به عدم صدور فاکتور فروش است.

 

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، قاسم نوده‌فراهانی بزرگترین مشکل اصناف در شرایط فعلی را مشکلات ارزی دانست و گفت: ارز دولتی برای واردات با کم و کاستی‌هایی در اختیار تجار و فعالان اقتصادی قرار می‌گیرد اما امکان انجام حواله ارزی میسر نیست.

رئیس اتاق اصناف تهران ادامه داد: با توجه به مشکلات نقل و انتقال ارز، بازارهایی که حجم قابل توجهی از نیاز آنها از طریق واردات تأمین می‌شود در تامین کالا با مشکل مواجه هستند.

وی خاطرنشان کرد: زمان و نرخ ارز دریافتی برای واردکنندگان و تامین‌کنندگان کالا مشخص نیست از این رو تجار در واردات کالا و قیمت‌گذاری آن دچار سردرگمی شده‌اند و علاقه‌ای به واردات و عرضه کالا در بازار ندارند و این در حالی است که در برخی انبارها کالا برای عرضه وجود دارد اما به دلیل نوسان قیمت ارز، کالا در بازار عرضه نمی‌شود.

نوده‌فراهانی یادآور شد: اگر دولت زمان و نرخ ارز تخصیصی به مواد اولیه و کالا را مشخص کند روند خرید، واردات و عرضه کالا در بازار تسریع می‌شود و کالا قیمت مشخصی خواهد داشت.

وی در رابطه با بازرسی از واحدهای صنفی، اظهار کرد: در بازرسی‌ها با پدیده گرانی کالا و گران‌فروشی کالا مواجه هستیم. گرانی کالا از سوی عرضه‌کنندگان و کارخانجات تولیدی انجام می‌شود که نظارت بر فعالیت توزیع‌کنندگان عمده بر عهده سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان است.

رئیس اتاق اصناف تهران خاطرنشان کرد: بازرسی اصناف برای شناسایی و بررسی گران‌فروشی کالا، سود قانونی را بر قیمت خرید که در فاکتور رسمی به ثبت رسیده، محاسبه کرده و قیمت فروش کالا را تعیین می‌کند که اگر نرخ عرضه واحدهای صنفی بیشتر از قیمت محاسبه شده باشد، با واحد صنفی متخلف برخورد خواهد شد.

نوده‌فراهانی افزود: در سه ماهه اخیر ۷۴ هزار و ۹۳۶ مورد بازرسی انجام شده که از این تعداد ۱۵ هزار و ۵۸۷ پرونده تخلف تشکیل شده است.

وی تصریح کرد: بیشترین میزان تخلف صنوف در زمینه عدم صدور فاکتور رسمی، عدم درج قیمت، گران‌فروشی و کم‌فروشی بوده است.

انتهای پیام/

نظرات
ADS
ADS
پربازدید