Performancing Metrics

دستگاه‌های نازل چه قدر برای بازگشت کارت سوخت آماده‌اند؟ | اتاق خبر
کد خبر: 419905
تاریخ انتشار: 18 آذر 1397 - 09:08
۱۱ سال پیش پرونده استفاده از کارت سوخت در فرآیند سوخت‌گیری گشوده شد و متعاقب این تصمیم، نازل‌های موجود در جایگاه‌های سوخت به نرم‌افزار و سخت‌افزار لازم برای استفاده از کارت سوخت مجهز شدند.

 

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، چندی پیش شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی، از بازگشت قطعی کارت سوخت به چرخه سوخت‌گیری خبر داد. کارت سوختی که با سهمیه‌بندی بنزین از سال ۱۳۸۶ نقش مهمی در چرخه سوخت‌گیری داشت و تا سال ۱۳۹۴ که بنزین تک نرخی شد، اهمیت خود را حفظ کرد. بعد از تک نرخی شدن بنزین کم‌کم استفاده از کارت سوخت مالکان خودرو کم‌رنگ شد و کار به جایی رسید که مردم به سوخت‌گیری با کارت جایگاه‌دار خو گرفتند.

اکنون که بازگشت کارت سوخت مالک خودرو یا موتور سیکلت قطعی شده است و هر فرد فقط باید از کارت سوخت خود برای سوخت‌گیری استفاده کند و هم‌چنین قرار است کارت سوخت برخی افراد به کارت بانکی آن‌ها متصل شود، سوال این است که نازل‌ها چقدر آمادگی پاسخگویی به این فرآیند را دارند؟

در این راستا، بیژن حاج‌محمدرضا - رییس اتحادیه جایگاه‌داران سوخت - گفت: دستگاه‌های موجود در جایگاه‌ها مخدوش هستند و مشکل دارند، درنتیجه باید دوباره بخش های مهندسی برای تغییر، تعویض و یا بهبود دستگاه‌ها اقدام کنند که تاکنون چنین اقدامی صورت نگرفته است.

وی با بیان این‌که دستگاه‌های فعلی قابل استفاده هستند، افزود: اما از صددرصد ظرفیت نمی‌توان استفاده کرد. حداقل ۵۰ درصد و حداکثر ۵۵ درصد نازل‌ها قابلیت استفاده دارند و ۴۵ درصد احتیاج به تغییر و تعمیر دارند.

به گفته رییس اتحادیه جایگاه‌داران سوخت ،حدود ۴۰۰۰ جایگاه سوخت در سطح ایران فعالیت می‌کند که هر کدام ۱۲ نازل دارند که نوسازی این تعداد نازل به سرمایه هنگفتی نیاز دارد.

انتهای پیام/

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید