Performancing Metrics

هزینه واردات کره‌جنوبی به پایین‌ترین سطح چهار ساله اخیر رسید | اتاق خبر
کد خبر: 420102
تاریخ انتشار: 22 آذر 1397 - 14:20
با ارزان‌تر شدن قیمت نفت؛
داده‌های بانک مرکزی کره‌جنوبی، در روز پنج‌شنبه نشان داد که با ارزان شدن نفت خام، در ماه نوامبر، هزینه واردات این کشور به پایین‌ترین میزان ۴ ساله خود رسیده است.

 

به گزارش اتاق خبر، به نقل از مهر، داده‌های بانک مرکزی کره‌جنوبی، در روز پنج‌شنبه نشان داد که با ارزان شدن نفت خام، در ماه نوامبر، هزینه واردات این کشور به پایین‌ترین میزان ۴ ساله خود رسیده است.

طبق اعلام بانک کره، شاخص قیمت واردات، در ماه نوامبر با ۴.۶ درصد کاهش نسبت به ماه قبل، به ۸۷.۹۶ واحد رسیده است. این اولین کاهش در ۳ ماه اخیر است و کمترین میزان این شاخص از ژانویه ۲۰۱۵ تا کنون می‌باشد.

این کاهش هزینه ها با ارزان شدن قیمت نفت به وجود آمده است. قیمت نفت خام دبی، که بنچ‌مارک واردات نفت خام کره‌جنوبی است، در ماه نوامبر با میانگین قیمت ۶۵.۵۶ دلار فروخته شد، که ۱۷.۴ درصد نسبت به ماه قبل کاهش یافته بود.

قیمت واردات مواد خام ۹.۱ درصد افت کرد که محصولات نفتی و زغال‌سنگ در این میان ۳.۴ درصد کاهش قیمت داشتند. قیمت کالاهای اصلی و مصرفی به ترتیب ۰.۵ درصد و ۰.۶ درصد کاهش یافت.

شاخص قیمت صادرات، در ماه نوامبر ۲.۳ درصد نسبت به ماه قبل کاهش یافت. این اولین افت این شاخص در ۸ ماه گذشته است.

قیمت نفت ارزان، منجر به کاهش قیمت صادرات محصولات به دست آمده از نفت و پتروشیمی شد. قیمت صادرات محصولات کشاورزی و صنعتی هم به ترتیب ۱ درصد و ۲.۴ درصد کاهش یافت.

انتهای پیام/

نظرات
ADS
ADS
پربازدید