Performancing Metrics

تحریم‌ها، استقلال کشور را هدف گرفته‌اند | اتاق خبر
کد خبر: 420342
تاریخ انتشار: 27 آذر 1397 - 21:07
وزیر راه و شهرسازی اعلام کرد:
وزیر راه و شهرسازی گفت: هدف تحریم‌ها، مقابله با استقلال کشور است و شرکت‌هایی که در حوزه حمل و نقل هدف تحریم بوده‌اند، شرکت‌های تأثیرگذار در ارتقای عزت ملی محسوب می‌شوند.

 

به گزارش اتاق خبر، به نقل از مهر، محمد اسلامی در مراسم اختتامیه سومین نمایشگاه حمل و نقل و صنایع وابسته با بیان اینکه تشکیل صندوق توسعه حمل و نقل یک فرصت تاریخی برای تحول در حوزه حمل و نقل است، گفت: ایجاد این صندوق در قانون پیش بینی شده بود که دو هفته قبل اساسنامه آن در هیات دولت به تصویب رسید.

وی با بیان اینکه بر اساس قانون، برای تشکیل این صندوق، ۱۹ هزار میلیارد تومان منابع از سرفصل هایی که قانونگذار تعیین کرده، به منظور پشتیبانی از حوزه حمل و نقل اختصاص می یابد، افزود: هدف تحریم‌های اخیر، مقابله با استقلال کشور است؛ شرکت هایی که هدف تحریم بوده اند، مجموعه‌هایی تأثیرگذار در ارتقای عزت ملی هستند، بنابراین برای مقابله با تحریم، باید بدون ملاحظه، کل کاستی های بخش حمل و نقل را با استفاده از فرصت های علمی و پژوهشی داخل کشور برطرف کنیم.

وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: به همین منظور در این مدت کوتاه که در وزارت راه و شهرسازی بوده ام، سعی کرده ام با توجه به کاستی های صنعت حمل و نقل، توجه بیشتری به تولید داخل شود و از دستگاه های تابعه وزارت راه و شهرسازی خواسته ام تا با واحدهای صنعتی، قرارداد امضا کنند.

اسلامی با بیان اینکه منابع مالی خوبی برای پشتیبانی از شرکت های حمل و نقلی مصرف کننده کالاهای داخلی مهیا است، اظهار داشت: نیاز داریم با وجود آنکه توسعه در کشور رخ داده، به پروژه های داخلی شتاب بیشتری داده شود.

به گفته وی، بودجه دولتی قابلیت محدودی برای تکمیل پروژه های نیمه تمام دارد و برای تکمیل پروژه های عمرانی، نیازمند سرمایه گذاری بخش خصوصی هستیم، از همین رو پروژه های نیمه تمام، تعریف شده و قابلیت رقابت دارند و در صورت ورود بخش خصوصی، امکان ایجاد کسب و کار پایدار برای آنها وجود دارد.

انتهای پیام/

نظرات
ADS