Performancing Metrics

پرداخت۲۲۰میلیون یورو ارز دولتی برای تأمین دارو و واکسن دام | اتاق خبر
کد خبر: 420609
تاریخ انتشار: 3 دی 1397 - 21:00
رئیس سازمان دامپزشکی کشور خبرداد:
رئیس سازمان دامپزشکی کشور اعلام کرد: امسال ۳۴۰ میلیون یورو ارز ۴۲۰۰ تومانی برای تأمین مواد اولیه وارداتی دارو، واکسن و مواد بیولوژیک و افزودنی دام، طیورو آبزیان پیش بینی شده است.

 

به گزارش اتاق خبر، به نقل از خبرگزاری مهر، علیرضا رفیعی پور در جریان بازدید از نخستین نمایشگاه تخصصی بین المللی فارماکوپه دامپزشکی ایران که از امروز در تهران آغاز به کار کرده است، گفت: از کل ارز پیش بینی شده برای تأمین مواد اولیه وارداتی دارو، واکسن، مواد بیولوژیک و افزودنی های دام، طیور و آبزیان تاکنون ۲۲۰ میلیون یورو طی چهار ماه اخیر پرداخت شده است.

وی افزود: سازمان دامپزشکی در حوزه تأمین مواد اولیه داروها، واکسن، مواد بیولوژیک و افزودنی ها دو برابر سال گذشته تخصیص ارز برای بسیاری از اقلام در حوزه دام، طیور و آبزیان داشته است.

رفیعی پور اظهار داشت: ما در سال گذشته تغییراتی را در دستورالعمل ها در حوزه کاهش فرآیند زمان ثبت و سفارش واردات مواد اولیه داروها و واکسن های دامپزشکی ایجاد کردیم و در سال ۹۷ با شروع تحریم ها بعضی از دستورالعمل ها را به نفع وارد کنندگان مواد اولیه تغییر داده ایم تا بتوانند با سرعت لازم ثبت سفارش خود را انجام و ارز دولتی دریافت کنند.

وی با بیان اینکه مجموع دارو و واکسن های وارداتی حوزه دام، طیور و آبزیان بیش از ۲ هزار قلم است که ۴۰ تا ۵۰ قلم آن جنبه استراتژیک دارد، درباره نقل و انتقال ارز نیز گفت: ظرف یک هفته اخیر شرایط مبادله ارز در حوزه تأمین مواد اولیه دارو و واکسن های دامی به حالت عادی برگشته است و کشورهای روسیه، چین و ترکیه در این زمینه با تولید کنندگان ایرانی همکاری می کنند.

وی درباره وضعیت آنفلوانزای پرندگان در سال جاری اعلام کرد: سال گذشته در همین زمان بیش از ۱۲ میلیون قطعه طیور مبتلا به آنفلوانزای فوق حاد دفن شد اما امسال این عدد به ۷۰۰ هزار قطعه کاهش یافته است.

رفیعی پور افزود: با اقداماتی از جمله رصد و پایش، واکسیناسیون مرغ های تخمگذار و ایمنی سازی، ویروس آنفلونزای پرندگان را در کشور کنترل و مدیریت کرده ایم.

انتهای پیام/

نظرات
ADS
ADS
پربازدید