Performancing Metrics

40.5 درصد ایرانیان جویای کار | اتاق خبر
کد خبر: 421095
تاریخ انتشار: 14 دی 1397 - 16:13
رئیس مرکز آمار ایران با بیالن این‌که 40.5 درصد ایرانیان جویای کار هستند، گفت: نرخ بیکاری استان همدان نسبت به متوسط کشوری کمتر است.

 

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، «امیدعلی پارسا» افزود: در استان همدان نرخ بیکاری ۷.۲ درصد است که با احتساب خطای نسبی 25 درصد، همین عدد کمتر یا بیشتر می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: در کشور ۶ دهم درصد افزایش نرخ مشارکت اقتصادی داشتیم که مشارکت استان همدان نسبت به پیش از این کمتر بوده اما نرخ میانگین کشوری ۱۱.۷ و استان همدان ۷.۲ درصد بوده است.

رئیس مرکز آمار ایران تصریح کرد: ۴۰.۵درصد مردم در کشور جویای کار هستند که این میزان در همدان ۴۰.۲ است.

وی افزود: آمار سال گذشته همدان ۴۰.۸ بوده که امسال به ۴۰.۲ کاهش پیدا کرده و این نشان می‌دهد نیم درصد نرخ مشارکت اقتصادی مردم کاهش یافته است.

پارسا اظهار کرد: نرخ بیکاری یک برآورد نقطه‌ای است که برآورد می‌کنیم این میزان از ۵.۳ تا ۹.۲ متغیر خواهد بود که این میزان به‌صورت نمونه از جامعه هدف است.

وی افزود: در گذشته مرکز آمار فقط یک رقم می‌گفت اما امروزه ارقام پایین‌تر و بالاتر رقم مورد نظر نیز بیان می‌شود، چون ما به همه مردم مراجعه نکردیم و براساس نمونه گزارش داده‌ایم.

این مقام مسئول یادآور شد: در مرکز آمار علاوه‌بر برآورد نقطه‌ای از برآورد فاصله‌ای نیز گزارشی در اختیار مردم قرار گرفته است. 

انتهای پیام/

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید