Performancing Metrics

بازار سهام رشد کرد | اتاق خبر
کد خبر: 421246
تاریخ انتشار: 17 دی 1397 - 14:36
در شروع معاملات بازارها؛
تغییر لحن فدرال‌رزرو و امید به مذاکرات تجاری امروز چین با آمریکا، نگرانی‌ بازار در مورد چشم‌انداز جهان را آرام کرد و سهام آسیایی جهش کرد.

 

به گزارش اتاق خبر، به نقل از مهر، روز دوشنبه، تغییر لحن فدرال‌رزرو و امید به مذاکرات تجاری چین با آمریکا که امروز آغاز می شود، نگرانی‌ بازار در مورد چشم‌انداز جهان را آرام کرد و سهام آسیایی جهش کردند.

پس از این که بانک مرکزی چین اعلام کرد سیاست‌گذاری خود را تسهیل کرده و میزان ذخایر اجباری بانک‌ها را ۱ درصد کاهش می‌دهد، با آزاد شدن ۱۱۶ میلیارد دلار برای وام‌های جدید به شرکت‌ها، سهام چین جهش کرد.

رییس استراتژی ارزی بانک ملی استرالیا، ری آتریل، گفت: ما انتظار داریم امسال چین ۴ بار میزان ذخایر اجباری بانک‌های خود را ۱ درصد کاهش دهد. با نبود فشار خروج سرمایه بر روی ارز این کشور، احتمال آن وجود دارد که نرخ بهره یک ساله چین هم کاهش داده شود.

امروز مقامات چین با همتایات آمریکایی خود دیدار خواهند کرد تا مذاکرات تجاری خود را از سر بگیرند. این اولین مذاکرات رو در روی سال جدید میلادی است.

ترامپ یکشنبه شب گفت که مذاکرات خیلی خوب پیش می‌روند و ضعف اقتصاد چین به پکن انگیزه داده است تا به سوی دست‌یابی به توافق گام بردارد.

سهام شرکت‌های برتر چین، سی‌اس‌آی۳۰۰ شانگهای، که روز جمعه بیش از ۲ درصد جهش کرده بود، امروز هم ۰.۴ درصد رشد کرد.

گسترده‌ترین شاخص سهام آسیا اقیانوسیه ام‌اس‌سی‌آی در خارج از ژاپن ۱.۳ بالا آمد.

نیکی ژاپن با جهش بلند ۲.۸ درصدی روبرو شد، درحالی‌که کوسپی کره‌جنوبی هم ۱.۲ درصد جهش کرد.

شاخص ای‌مینی اس‌اندپی‌۵۰۰ هم توانست ۰.۴ درصد دیگر رشد کند.

جرومی پاول، رئیس فدرال رزرو چند روز قبل نگرانی‌های بازار را آرام کرد و گفت که بانک مرکزی این کشور امسال در تصمیمات سیاست‌گذاری خود صبور و انعطاف‌پذیر خواهد بود.

در بازار ارز، دلار کانادا که یکی از شاخص‌های سلامت اقتصاد چین به حساب می‌آید، پس از این که پنج‌شنبه تا ۰.۶۷۱۵ دلار تضعیف شد، امروز تا نرخ ۰.۷۱۳۷ دلار، بالا آمد.

دلار آمریکا به طور گسترده‌ای افت کرد و نرخ برابری آن با یورو به ۱.۱۴۲۸ رسید. شاخص دلار هم ۰.۲ درصد در برابر ارزهای مهم جهان افت کرد و به ۹۵.۹۷۱ واحد رسید.

در برابر ین ژاپن هم دلار نتوانست سودهای اولیه خود را حفظ کند و تا نرخ برابری ۱۰۸.۰۵ افت کرد.

انتهای پیام/

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید