قیمت نفت برنت به زیر ۶۰ دلار سقوط کرد | اتاق خبر
کد خبر: 421540
تاریخ انتشار: 24 دی 1397 - 10:07
با داده‌های تجاری ضعیف چین؛
در اولین ساعات معاملات روز دوشنبه، پس از این که داده‌ها نشان داد صادرات و واردات چین، بزرگترین تاجر جهان، افت کرده است، قیمت نفت برنت به زیر ۶۰ دلار سقوط کرد.

 

 به گزارش اتاق خبر، به نقل از مهر، در اولین ساعات معاملات روز دوشنبه، پس از این که داده‌ها نشان داد صادرات و واردات چین، بزرگترین تاجر جهان، افت کرده است، قیمت نفت برنت به زیر ۶۰ دلار سقوط کرد.

 تا ساعت ۷:۱۰ به وقت تهران، قیمت پیش‌خرید هر بشکه نفت خام برنت دریای شمال، بنچ‌مارک بین‌المللی قیمت نفت، ۷۰ سنت یا ۱.۲ درصد سقوط کرد و به ۵۹.۷۸ دلار رسید.

 قیمت پیش‌خرید هر بشکه نفت خام نیمه‌سنگین تگزاس غرب آمریکا، دابلیوتی‌آی، ۶۳ سنت یا ۱.۲ درصد سقوط کرد و به ۵۰.۹۶ دلار رسید.

 داده‌های رسمی که صبح دوشنبه منتشر شد، از افت دومین اقتصاد بزرگ جهان حکایت دارد؛ صادرات ماه دسامبر چین ۴.۴ درصد نسبت به سال گذشته سقوط کرد که این بزرگترین کاهش ماهانه آن در دو سال اخیر است. واردات چین هم کاهش یافت و ۷.۶ درصد سقوط کرد، که این بزرگترین کاهش ماهانه از جولای ۲۰۱۶ تا کنون است.

 تاجران می‌گویند که انتشار این داده‌ها، قیمت‌های نفت و سهام آسیایی را که در اوایل معاملات امروز رو به رشد بودند، پایین کشیده‌اند.

 در هفته منتهی به ۱۱ ژانویه، حفاران آمریکایی، ۴ حلقه چاه خود را بستند و به این ترتیب تعداد کل چاه‌های نفت فعال آمریکا به ۸۷۳ حلقه رسید.

انتهای پیام/

نظرات
ADS
ADS
پربازدید