تفکر سنتی حاکم بر اتاق ها عامل نارسایی این تشکل‌هاست | اتاق خبر
کد خبر: 422629
تاریخ انتشار: 16 بهمن 1397 - 13:26
سید توحید صدر نژاد کاندیدای انتخابات نهمین دوره هیات نمایندگان اتاق‌ بازرگانی تهران:
سید توحید صدر نژاد کاندیدای انتخابات نهمین دوره هیات نمایندگان اتاق‌ بازرگانی تهران و دبیر کل اتحادیه صنایع بازیافت ایران ، تفکر سنتی و برخی مشکلات در تشکل ها را عامل اصلی نارسایی در اتاق ها عنوان کرد .

صدر نژاد در گفتگو با «اتاق نیوز» با اشاره به مطلب فوق اظهار داشت: در بحث اتاق ما یک نارسایی و اشکال مشخص داریم که یک پایه آن، تفکر سنتی حاکم بر اتاق هاست و بخش دیگر مشکل خود ما تشکل ها هستیم زمانی می توانیم اثر بخش باشیم و حضورمان منشا تغییرات مثبت باشد که منافع شخصی در میان نباشد، اشکالی که وجود داشته افراد به صورت منفرد کاندید می شوند در حالی که ما باید خواستگاه صنفی داشته باشیم و به نمایندگی از آن صنف حضور داشته باشیم .

دبیر کل اتحادیه صنایع بازیافت ایران افزود: مشکل دیگر عدم شفافیت فضای حاکم است ما در حدود 400 نفر کاندید داریم و به جای اینکه حضورشان کمک کند و ثمر بخش باشد و به آنچه در هیات مدیره و اتحادیه ها مطرح بوده بپردازند، مسائل بنگاهی خودشان را مطرح می کنند.

کاندیدای نهمین دوره انتخابات اتاق‌ تهران با اشاره به اینکه، در شرایط فعلی کشور با مشکلات عدیده ای مواجه است، گفت: در حل این مشکلات باید شاخص های حکمرانی خوب را لحاظ کنیم و ارتقا این شاخص ها در بخش های قانونگذاری، اجرا، مدیریت اجتماعی و بازدهی و کیفیت، وابسته به شفافیت است، تمامی این موارد کلید ورود به حکمرانی خوب است و موجب می شود خواستگاه ما به صورت شفاف مشخص شود .

وی در خصوص مهم ترین اهدافی که اتاق نهم باید دنبال کند، اظهار داشت: هر میزان یک کشور در فشارهای اقصادی قرار گیرد نیازمند برقراری ارتباط قوی‌تر میان دولت و ملت است و در هر سه حوزه قانونگذاری، نظارت و حکمرانی سه نقطه وجود دارد تصمیم گیری صحیح، فرجام خواهی و قطعیت احکام و اجرا که در هر سه حوزه شفافیت نقش کلیدی ایفا می کند.

کاندیدای نهمین دوره انتخابات اتاق‌ تهران تصریح کرد: در بنیادهای دموکراتیک و اثر گذاری مردم هم بحث شفافیت مطرح می شود، کیفیت، بازدهی، اثر بخشی و بهره وری مبنای اصلی شفافیت است، تشکل های صنفی اگر بتوانند اثر خود را در هیات نمایندگان نشان دهند، در بالا رفتن کیفیت فعالیت های اتاق تاثیر گذار خواهد بود .

صدر نژاد در خصوص ائتلافی که با آن در انتخابات همراهی خواهد داشت، خاطر نشان ساخت: هنوز ائتلافم مشخص نیست و مباحثی را پیگیری و تشکل هایی هم در این راستا پیگیری می کنند، در صدد هستیم فعالان تشکل ها را جمع کنیم و با بیان خواست های مشترک، خودمان به صورت یک ائتلاف گردهم آئیم ولی اینکه حضورم به صوت منفرد باشد یا در قالب ائتلاف هنوز مشخص نشده است .

نظرات
ADS
ADS
پربازدید