بحرانهای مالی اروپا؛ ثبات نرخ­ها در آسیا | اتاق خبر
کد خبر: 4227
تاریخ انتشار: 16 شهریور 1390 - 13:30

ترجمه: اتاق نیوز ـ محمد بختیاری

عدم موفقیت اروپا دربه پایان رساندن بحران مالی و ضعف آمریکا در بهبود این وضعیت که در حال عمیقتر شدن  است  و زمینه ساز خطر کاهش رشد در آسیا شد که این امر بانکهای مرکزی را مجبور به تشکیل جلسه ای با موضوعیت جلوگیری از افزایش نرخ بهره کرد.

اتاق نیوزـ طبق نظریه چهار ارزیاب اقتصادی شبکه خبری بلومبرگ به احتمال زیاد بانکهای مرکزی در کشورهای کره جنوبی، مالزی، اندونزی و فیلیپین؛ میزان نرخ های استاندارد خود را ثابت نگه خواهند داشت. به گفته برخی از کارشناسان، بانک مرکزی فیلیپین وبانک نگارای مالزی هم از افزایش ذخایربانکی خود پس از صعود زود هنگام ضرایب در سال جاری جلوگیری خواهند کرد.

رییس بانک جهانی، رابرت زولیک دیروز از حرکت جهان به سوی دوره ای پرخطرکه ناشی از رکود شدید سهام که 6.6 تریلیون دلار از ارزش شرکای جهانی را در سه ماه اخیر تا5 سپتامبر از بین برده است خبر داده بود. امکان محدود شدن محرک ها در آسیا و کاهش توسعه از چین تا مالزی بر اثر تورم هم دور ازانتظار نیست.

فردریش نومان ـ ریاست تحقیقات اقتصادی آسیا در هنگ کنگ نیز گفته است که تداوم فشارهای ناشی از تورم، بانکهای مرکزی را از سرعت بخشیدن به تسهیل امور بازمی­دارد که همین امرموجب ایجاد معضلی بالقوه خواهد شد. وی با اشاره به کاهش نرخ های هفته گذشته دربرزیل تاکید کرده است : درحالیکه بانکهای مرکزی آسیا، سختگیریها را کاهش میدهند هیچ کس  به روش برزیل یعنی کاهش میزان نرخ بهره عمل نخواهد کرد.

کلید واژه ها :
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید