اعلام وضعیت اضطراری را امضا کرده‌ام | اتاق خبر
کد خبر: 423093
تاریخ انتشار: 26 بهمن 1397 - 22:53
ترامپ:
دونالد ترامپ در کنفرانسی خبری بعد از امضای لایحه تصویب شده در کنگره به منظور جلوگیری از تعطیل شدن دولت، بر تصمیمش برای اعلام وضعیت اضطراری برای تامین بودجه دیوار در مرز مکزیک تاکید کرد.

 

به گزارش اتاق خبر، به نقل از خبرگزاری مهر، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا تاکید کرد، برای ساخت دیوار مد نظرش در مرز جنوب آمریکا با مکزیک وضعیت اضطراری اعلام خواهد کرد.

با این حال ترامپ مشخص نکرد که چه زمانی قصد دارد وضعیت اضطراری را اعلام کند. این اقدام به او اجازه دور زدن کنگره و کسب بودجه ساخت دیوار در مرز از طریق در اختیار گرفتن بودجه های در نظر گرفته شده برای بخش های دیگر را می دهد.

کنگره در لایحه تصویب شده اخیرش تنها ۱.۴ میلیارد دلار به ساخت موانع مرزی و نه دیوار بتونی اختصاص داد و این بودجه خیلی کمتر از مبلغ مورد درخواست ترامپ یعنی ۵.۷ میلیارد دلار است.

ترامپ در صحبتهایش گفت، قبل از او روسای جمهور زیادی در تاریخ آمریکا بوده اند که در دولتهایشان چند بار وضعیت اضطراری ملی اعلام کردند.

با این حال هیچ رئیس جمهوری در تاریخ آمریکا از اعلام وضعیت اضطراری برای تامین بودجه طرحی که مورد حمایت کنگره نبوده استفاده نکرده است.

در فهرستی تهیه شده ازسوی مرکز برنان در آمریکا ذکر شده که سه رئیس جمهور قبل از ترامپ شامل بیل کلینتون، جورج دبلیو بوش و باراک اوباما هر کدام در دولتهایشان به ترتیب ۱۷ بار، ۱۳ بار و ۱۲ بار وضعیت اضطراری اعلام کرده بودند.

ترامپ در صحبتهایش خاطر نشان کرد، که برای محافظت از کشورش در برابر معامله کننده های مواد مخدر و مهاجران غیرقانونی نیاز به استفاده از اختیاراتش در وضعیت اضطراری دارد.

او همچنین صحبتهایی در خصوص سواستفاده های وحشتناک از زنان حین قاچاق شدن از مرز مکزیک مطرح کرد و همچنین گفت که این دیوار در مرز برای مبارزه با کارتلهای مواد مخدر و تهاجم واقعی از سمت مکزیک به آمریکا ضروری است.

ترامپ در حالی در این کنفرانس خبری تصمیمش برای اعلام وضعیت اضطراری را اعلام کرد که نارضایتی اش را نسبت به طرح اخیر کنگره برای امنیت مرزی اعلام کرد.

خانواده های افراد کشته شده توسط مهاجران غیرقانونی در این کنفرانس خبری حاضر بودند.

ترامپ همچنین گفت که انتظار ایجاد چالشهای قانونی در برابر تصمیمش برای اعلام وضعیت اضطراری را دارد اما از این چالشها سربلند بیرون خواهد آمد. ترامپ گفت که اوراق و اسناد مربوطه برای اعلام وضعیت اضطراری را امضا کرده است. او همچنین به پیش بینی چگونگی به چالش کشیدن تصمیمش در دادگاه های آمریکا از جمله دادگاه عالی پرداخته و گفت که در دادگاه بسیار موفق و پیروز خواهد بود.

انتهای پیام/

نظرات
ADS
ADS
پربازدید