حمایت اتاق های بازرگانی از سازمان تعزیرات حکومتی خود زنی بود | اتاق خبر
کد خبر: 423131
تاریخ انتشار: 27 بهمن 1397 - 16:34
احمد فرخی حاجی آباد کاندیدای انتخابات اتاق بازرگانی خراسان رضوی:
احمد فرخی حاجی آباد کاندیدای انتخابات اتاق بازرگانی خراسان رضوی معتقداست حمایت اتاق های بازرگانی از سازمان تعزیرات حکومتی خود زنی بود تا حمایت از قانون و برای برون رفت از بحران محتاج سیاست زدایی هستیم .


فرخی در گفتگو با «اتاق نیوز» در خصوص انتخابات با بیان اینکه متاثر میشوم وقتی میشنوم ملاک انتخاب اقبال است نه ایمان، افزود: مسئولین از فرصت های فضای مجازی برای ارتباط مستقیم وموثر با مردم بهره ببرند ، تعامل با مردم راهگشاست اما در غالب گفتگو نه (من بگم تو نگو) .
وی اظهار داشت: بورس، بانک و بیمه در خدمت خود هستند تا در خدمت اقتصاد کشور در حالی که اقتصاد کشور برای برون رفت از بحران محتاج سیاست زدایی است، مبارزه با تحریم نسخه قرآنی دارد، خدا نکند میان ما و قرآن فاصله ایجاد شود .
کاندیدای انتخابات اتاق بازرگانی خراسان رضوی گمرک جمهوری اسلامی ایران را عامل اصلی اختلال در نظام اقتصادی کشور دانست و تصریح کرد: از نظر من گمرک مسئول اختلال درعرضه و تقاضا و ریشه کن شدن کریدورهای ترانزیت ایران و البته بنیان ایجاد انگیزه انجام قاچاق کالا و ارز است، نکته اینجاست اخلال پیشه به دنبال مخل میگردد ؟! بکار بردن کلمه قاچاق در موضوع تخلفات گمرکی خلط مبحث است، تخلفات گمرکی به معنی عبور از قوانین گمرکی باید «تخلفات گمرکی» نامیده شود .
این فعال اقتصادی یادآور شد: حمایت اتاق های بازرگانی از سازمان تعزیرات حکومتی خود زنی بود تا حمایت از قانون، البته نکته جالب کنترل قیمت‌ها بود که قرار است با «بازرگان کشی »شکل بگیرد نه «مدیریت اقتصادی».
وی با اشاره به اینکه تعدد قوانین در دسته بندی های مختلف در موضوع واحد تنها می تواند حاکی از بی قانونی و یا نقض مشهور در قانون باشد، ادامه داد: وقتی در انجام کسب و کاری مانع تراشی میشود فقط به این فکر میکنم پشت این صحنه قرار است برای چه کسی یا کسانی رانت ایجاد شود، شاخص روانی در کسب و کار از آن شاخص های دوست داشتنی که دوس، داشتنش را بر ما نمی پسندند، شاید هنوز مفهوم این شاخص پوشیده مانده است .
فرخی افزد: ظهور و بروز کارت های بازرگانی بی اصالت و هدفدار موجود علاوه براینکه حاکی از نقص قوانین است، نمود بی کفایتی مسئولان ذیربط در اتاق های بازرگانی است، چه کسی باید مقابل آبروی تجار پاسخگو باشد؟
کاندیدای انتخابات اتاق بازرگانی مشهد یادآور شد: میدانید چرا حرف ها و رفتارهای عوام فریبانه مرسوم شده و کسی از آن ابایی ندارد؟ این رفتار حاصل بی توجهی ماست، اینکه به محتوی توجه نمی کنیم .
این فعال اقتصادی در خصوص اهمیت نقش پیش کسوتان اظهار داشت: پیش کسوت نماد حرمت است نه سند مالکیت، این احترام را در بوته تمایلات شخصی به آتش نکشیم، این از ارکان بازار است، نمی دانم چرا در کشور مدیران خنثی از ماندگاری بهتری برخوردارند شاید سکون و بی هنری ایجاد حاشیه امن می کند، سوال اینجاست این امنیت حاصل آمده مورد کدام بهره برداری قرار می گیرد ؟

نظرات
ADS
ADS
پربازدید