افت ۴۵ درصدی واردات نفت هند از ایران | اتاق خبر
کد خبر: 423179
تاریخ انتشار: 28 بهمن 1397 - 22:44
در ژانویه رقم خورد؛
در ماه ژانویه واردات نفت هند از ایران با ۴۵ درصد افت به ۲۷۰۵۰۰ بشکه در روز رسید، که با تاخیر برخی محموله‌ها، از ۳۰۰هزار بشکه در روزی که تخمین زده می‌شد، هم کمتر شده است.

 

به گزارش اتاق خبر، به نقل از مهر، در ماه ژانویه واردات نفت هند از ایران با ۴۵ درصد افت به ۲۷۰۵۰۰ بشکه در روز رسید، که با تاخیر برخی محموله‌ها از 300 هزار بشکه در روزی که تخمین زده می‌شد، هم کمتر شده است.

ایالات‌متحده در ماه نوامبر تحریم‌هایی را برای از بین بردن درآمد نفتی ایران معرفی کرد، اما به ۸ کشور، شامل هند، ۶ ماه معافیت داد تا بتوانند مقدار محدودی نفت از ایران وارد کنند.

طبق این معافیت، هند می‌تواند ۱.۲۵ میلیون تن در ماه، یا حدود 300هزار بشکه در روز، از ایران نفت وارد کند. طبق داده‌های کشتی‌رانی‌ که رویترز منتشر کرد، واردات نفت هند از ایران در ماه ژانویه، ۱۰.۴ درصد کمتر از ماه دسامبر است. ایران هفتمین تامین‌کننده بزرگ نفت هند در ماه ژانویه بود، درحالی که در ماه دسامبر جایگاه ششم را در اختیار داشت. یک سال پیش ایران سومین تامین‌کننده نفت هند به حساب می‌رفت. طبق داده‌های جدید، سهم ایران از کل واردات نفت هند، در ماه ژانویه به ۶ درصد رسید، درحالی‌که در سال گذشته این سهم برابر با ۱۰ درصد بود.

در ۱۰ ماه اول سال مالی جاری که از آوریل شروع شده است، درحالی‌که با ارائه تخفیف‌های بالا قبل از آغاز تحریم‌ها، پالایشگاه‌های هندی خرید نفت از ایران را تقویت کرده بودند، واردات نفت هند از ایران با ۱۴.۵ درصد افزایش نسبت به مدت مشابه سال قبل، به ۵۰۷۰۰۰ بشکه در روز رسیده بود.

انتهای پیام/

نظرات
ADS
ADS
پربازدید