Performancing Metrics

تقاضای سکه از طلا پیشی گرفت | اتاق خبر
کد خبر: 424002
تاریخ انتشار: 18 اسفند 1397 - 23:53
سکه تمام در هفته گذشته با حباب ۴۳۰ و ۴۸۰ هزار تومانی در بازار ارزش‌گذاری شده و این در حالی است که حجم داد و ستد سکه از طلا پیشی گرفته است

 

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، در هفته گذشته بررسی بازار جهانی طلا و بازار ارز نشان از این دو دارد که این دو بازار نوسانات قابل توجهی را به ثبت رسانده‌اند.

اونس جهانی که در ابتدای هفته کار خود را از ارزش ۱۳۱۵ دلار آغاز کرده بود، در پایان هفته به ارزش ۱۲۹۸ دلار رسیده است. همچنین هر گرم طلای خام ۱۸ عیار در محدوده ۴۲۰ تا ۴۳۲ هزار تومان نوسان داشت.

البته در هفته گذشته در برخی از ساعات ارزش طلای خام ۱۸ عیار به محدوده ۴۰۰ هزار تومان نیز رسید.

در این رابطه ابراهیم محمدولی، رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران گفت‌: در هفته گذشته اونس جهانی نوسانات قابل توجهی را به ثبت رساند که این موضوع متأثر از اتفاقات سیاسی و اقتصادی کشورهای مختلف به خصوص هند و پاکستان بود و با وجود این که در ابتدای هفته اونس جهانی رشد داشت، در روزهای پایانی کاهش ارزش را دستور کار خود قرار داد.

وی در ادامه تاکید کرد: در هفته گذشته دلار نیز نوسانات قابل توجهی داشت که در مجموع در پایان هفته افت ارزش را به ثبت رسانده است.

رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران در بخش دیگری از صحبت‌هایش، یادآور شد: با توجه به نوسانات اونس جهانی و دلار، طلا و سکه نیز در بازار داخلی نوساناتی را به ثبت رسانده‌اند که به طور مثال سکه تمام در محدوده چهار میلیون و ۵۵۰ تا چهار میلیون و ۵۹۰ هزار تومان در نوسان بود که در روز جاری (شنبه) نوسانات سکه به محدوده چهار میلیون و ۵۷۰ تا چهار میلیون و ۵۸۰ تومان هزار تومان ختم می‌شود.

محمدولی در ادامه خاطرنشان کرد: نوسانات هر مثقال طلای ۱۷ عیار در هفته گذشته در محدوده یک میلیون و ۸۰۰ و یک میلیون و ۸۹۰ هزار تومان بوده که در حال حاضر ارزش این طلا به یک میلیون و ۸۴۵ هزار تومان رسیده است و بررسی بازار نشان از آن دارد که داد و ستد سکه نسبت به طلا پیشی گرفته است و این موضوع در روزهای پایانی سال طبیعی است.

رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران بیان کرد: در سال جاری بسیاری از افراد به سمت خرید طلای خام سوق پیدا کرده‌اند که این موضوع به دلیل آن است که متقاضیان فکر می‌کنند با خرید طلای آب شده و خام؛ کارمزد، اجرت ساخت و مالیات آن چنانی پرداخت نمی‌کنند، اما باید یادآور شد که در صورت خرید طلای آب شده اگر اطلاعات فنی وجود نداشته باشد احتمال بروز مشکلاتی در این زمینه وجود دارد.

وی در ادامه صحبت‌های خود با اشاره به این که حباب سکه تمام در هفته گذشته در حدود ۴۳۰ تا ۴۸۰ هزار تومان بوده است، خاطرنشان کرد: با توجه به قدرت خرید مردم عموم تقاضا برای سکه‌های ریز همچون سکه یک گرمی، ربع و نیم وجود دارد.

انتهای پیام/

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید