Performancing Metrics

شوراهای گفت‌وگوی استانی بر اثرگذاری خود در سطح ملی بیفزایند | اتاق خبر
کد خبر: 424261
تاریخ انتشار: 25 اسفند 1397 - 10:32
رئیس اتاق ایران در جلسه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی خراسان رضوی
غلامحسین شافعی، رئیس اتاق ایران در آخرین جلسه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی خراسان رضوی در سال 97، ضمن تقدیر از اثرگذاری مصوبات این شورا در شورای گفت‌وگوی ملی، تأکید کرد: شوراهای گفت‌وگوی استانی باید در سال آینده در مصوباتی که ارائه می‌کند بر نقش ملی خو

به گزارش اتاق خبر، به نقل از اتاق ایران، رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران از عملکرد شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی خراسان رضوی و اثرگذاری مصوبات آن در شورای گفت‌وگوی ملی قدردانی کرد و کسب رتبه برتر در میان شوراهای استانی را رسالتی سنگین برای عملکرد آینده این شورا دانست.

غلامحسین شافعی در آخرین نشست شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی استان خراسان رضوی در سال 97، توفیقات حاصل شده را مرهون تعامل مثبت دو بخش دولتی و خصوصی دانست و گفت: شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی خراسان رضوی رتبه نخست را در میان شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی سایر استان‌ها کسب کرده و این خود جای قدردانی از ریاست قبلی و فعلی شورا، اعضای دبیرخانه، کارشناسان و اعضای شورا و اصحاب رسانه را دارد. این برای ما افتخار بزرگی است و از طرفی، رسالت سنگین‌تری را برای عملکرد بهتر در آتیه، بر دوشمان می‌گذارد.

او افزود: مجموعه دستورات و مصوبات شورای گفت‌وگوی استان در شورای گفت‌وگوی ملی اثرگذاری بالایی داشته و این بسیار ارزنده است و امیدواریم شوراهای گفت‌وگوی استانی به‌ویژه شورای خراسان رضوی، سال آینده در مصوباتی که ارائه می‌کند، بر نقش ملی خود بیفزایند و در سطح ملی اثرگذاری بیشتری داشته باشند.

دستاوردهای اقتصادی سفر روحانی به عراق

رئیس اتاق مشهد با اشاره به سفر ریاست جمهوری به کشور عراق و دستاوردهای آن برای بخش خصوصی، گفت: سفر آقای روحانی و هیات همراه به عراق، سفری بی‌بدیل بود و مذاکرات و توافقاتی خوبی در آن انجام شد و انعکاس بین‌المللی بالایی نیز داشت؛ ازجمله دستاوردهای این سفر حل مشکل ویزای تجار و قرارداد تعرفه‌های ترجیحی است که نهایتاً منتهی به توسعه تجارت آزاد میان دو کشور می‌شود. همچنین تأسیس شهرک‌های صنعتی مشترک در مناطق مرزی دو کشور در دستور کار قرار گرفت.

شافعی در بخشی از این نشست اظهار کرد: بسیاری از مدیران آگاه‌اند که شرایط امروز ما غیرعادی است و باید در این برهه حساس تصمیمات متفاوت اخذ شود. در این برهه اگر به سازوکاری دست یابیم که تصمیمات مؤثر و فوری و البته جسورانه گرفته شود، بسیاری از مشکلات جبران خواهد شد.

رئیس اتاق ایران درباره دستاوردهای سفر هیات تجاری ایران به سوریه نیز اظهار کرد: در آن سفر نیز اقداماتی اساسی انجام شد؛ ازجمله خریداری یک مرکز تجاری 11 طبقه در دمشق توسط اتاق بازرگانی ایران است که میان استان‌های سراسر کشور تقسیم خواهد شد. انتظار ما از بخش خصوصی و تعاونی خراسان ضوی این است که در این زمینه پیشرو باشند و در بخشی که به خراسان رضوی اختصاص یافته؛ فعالیت خود را شروع کنند. ما در اتاق ایران مقدمات کار را آماده کرده‌ایم و اطلاعات لازم و کاربردی را به متقاضیان ارائه می‌کنیم.

او در بخش پایانی سخنانش به انتخابات اتاق بازرگانی در یازدهم اسفندماه امسال اشاره و از همه فعالان اقتصادی استان برای حضور در این رویداد تشکر کرد و گفت: در انتخابات امسال شاهد افزایش 30 درصدی تعداد مشارکت‌کنندگان نسبت به دوره قبل بودیم و این نشان می‌دهد علی‌رغم وضعیت نامطلوب اقتصادی و مسائل و مشکلاتی که بنگاه‌های اقتصادی با آن درگیرند، امید به آینده در بین فعالان این بخش وجود دارد. شور انتخاباتی که در استان شاهد بودیم، بار سنگینی بر دوش هیات نمایندگان منتخب این دوره قرار داده و باید با فعالیت خود پاسخی مناسب و درخور، ارائه بدهند.

شافعی یادآور شد: برای همه آن‌هایی که آماده خدمت بودند نیز راه همچنان باز است و از کمک آن‌ها استقبال خواهد شد.

 
نظرات
ADS
ADS
پربازدید