Performancing Metrics

مردم بلیت هواپیما را گرانتر از نرخ اعلام شده نخرند | اتاق خبر
کد خبر: 424337
تاریخ انتشار: 26 اسفند 1397 - 22:29
وزیر راه و شهرسازی اعلام کرد:
وزیر راه و شهرسازی گفت: مردم پس از مراجعه به سایت سازمان هواپیمایی کشوری و اطلاع از حداکثر قیمت بلیت هواپیما،اقدام به خرید بلیت کنند.

 

به گزارش اتاق خبر، به نقل از مهر، محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی در حاشیه افتتاح اسکله ۵۰ هزار تنی کانتینری جزیره نگین بندر بوشهر، در جمع خبرنگاران در پاسخ به پرسشی درباره قیمت بلیت هواپیما برای سفرهای نوروزی گفت: مردم پس از مراجعه به سایت‌های سازمان هواپیمایی کشوری و انجمن شرکت‌های هواپیمایی که نرخ‌های حداقلی و حداکثری بلیت هواپیما را منتشر کرده‌اند، اقدام به خرید بلیت هواپیما کنند و اگر قیمت بلیت از نرخ‌های مندرج در این سایت‌ها بالاتر بود، بلیت هواپیما خریداری نکنند.

وی در پاسخ به این پرسش که مردم برای انجام سفرهای خود، مجبور به خرید بلیت هواپیما هستند راهی جز تهیه بلیت ندارند، گفت: اگر مسافران بلیت را با قیمت‌هایی بالاتر از نرخ‌های اعلام شده، خریداری کردند به سازمان هواپیمایی کشوری شکایت کرده تا مورد بررسی قرار گیرد.

اسلامی همچنین در بخش دیگری از سخنان خود ادامه داد: یکی از پروژه‌های قدیمی بوشهر که جزو برنامه‌های دولت است، اتصال این شهر به خط آهن است که از دو ماه پیش، این پروژه کلنگ زنی شده و پیمانکار در زمینه احداث این خط آهن فعال است.

وی افزود: امروز شاهد افتتاح پست اسکله جدیدی با سرمایه گذاری ۴۰۰ میلیارد تومانی در بندر بوشهر هستیم که کمک می‌کند تا کشتی‌های ۵۰ هزار تنی در این اسکله پهلو بگیرند؛ همچنین جاده دسترسی به بندر احداث شده و یکی از مشکلات این بندر که فقدان پس کرانه بود نیز، با ایجاد پست اسکله جدید در جزیره نگین حل شد که ظرفیت بندر را تا ۵۰ درصد افزایش می‌دهد.

افزایش سقف تسهیلات مسکن تا ۱۰۰ میلیون تومان

وزیر راه و شهرسازی، درباره فعالیت‌های وزارت راه و شهرسازی در بخش مسکن گفت: مهمترین دستور کار، ما جریان سازی تولید مسکن است که ماههای گذشته با حضور رئیس جمهور از این طرح رونمایی کردیم و تقویت عرضه مسکن را در دستور کار داریم؛ اما ساخت و ساز، توسط خود مردم و انبوه سازان انجام می‌شود.

اسلامی برنامه دیگر این وزارتخانه در بخش مسکن را تسریع در تکمیل ۵۰۰ هزار واحد مسکن مهر و ساخت ۴۰۰ هزار واحد جدید دانست و ادامه داد: ۱۰۰ هزار واحد در بافت فرسوده، ۱۰۰ واحد را بنیاد مسکن و ۲۰۰ هزار واحد در شهرهای جدید ساخته می‌شود و وزارت راه و شهرسازی تخصیص زمین را برای اجرای این طرح، در دستور کار دارد.

وی با اشاره به تصویب افزایش سقف تسهیلات مسکن تا ۱۰۰ میلیون تومان در شورای پول و اعتبار، افزود: این وام اعتبار خوبی را برای ساخت و ساز در نظر می‌گیرد که سهم قابل توجهی از هزینه ساخت مسکن است.

به گفته اسلامی، کارت اعتباری مسکن نیز با همکاری بانک عامل بخش مسکن و بنیاد مسکن اجرا می‌شود؛ به نحوی که با خرید انبوه مصالح می‌توانیم تخفیف ویژه از تولید کنندگان مصالح ساختمانی بگیریم که در کاهش قیمت تمام شده ساخت و ساز مؤثر بوده و عرضه مسکن رونق می‌یابد.

وزیر راه در پاسخ به پرسش مبنی بر زمان ابلاغ مصوبه شورای پول و اعتبار به بانک عامل بخش مسکن گفت: مصوبه این شورا مبنی بر افزایش سقف تسهیلات ساخت مسکن تا ۱۰۰ میلیون تومان به این بانک ابلاغ شده است.

انتهای پیام/

نظرات
ADS
ADS
پربازدید