Performancing Metrics

نرخ بهره برداری از تولید در کشور بسیار کم است | اتاق خبر
کد خبر: 424842
تاریخ انتشار: 9 فروردین 1398 - 19:00
وزیر اقتصاد:
وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: یکی از نکات ضعف اقتصاد ایران این است که در مجموع نرخ بهره برداری از ظرفیت تولید در کشور بسیار کم است.

 

به گزارش اتاق خبر، به نقل از خبرگزاری مهر، فرهاد دژپسند با بیان اینکه علوم اجتماعی را نمی‌توان به صورت انتزاعی نگاه کرد، اظهار داشت: اقتصاد در زمره علوم اجتماعی است، بنابراین تأثیر و تأثر سایر حوزه‌ها را به طور کامل باید در این حوزه مورد تاکید قرار داد.

وزیر امور اقتصادی و دارایی ضمن اشاره به نامگذاری سال جاری به نام سال «رونق تولید» گفت: رونق تولید جز نیازهای اجتناب ناپذیر هر جامعه در دنیای امروز است؛ از این رو سال ۹۸ باید سال رونق تولید باشد.

وی افزود: این «باید» از دو جهت واجد اهمیت فراوان است نخست اینکه امسال «رونق تولید» به عنوان شعار محوری سال از سوی مقام معظم رهبری تعیین شده و دیگر اینکه شرایط اشتغال، تولید و ظرفیت‌های خالی اقتصاد کشور ایجاب می‌کند تا از تمامی قابلیت‌ها و توانمندی‌ها به بهترین وجه ممکن استفاده تا یک شرایط مطلوبی در جامعه ایجاد شود.

دژپسند تصریح کرد: امروز کشور در یک شرایط سخت اقتصادی به سر می‌برد و دشمن از تمامی عوامل و روزنه‌ها در حال استفاده است تا بر اقتصاد کشور فشار وارد کند.

وی گفت: برای مقابله با فشارها، تهدیدها و تحریم‌های دشمنان باید از تمامی امکانات و ظرفیت‌های داخلی در جهت افزایش تولید و رشد اقتصادی بهره جست.

وزیر امور اقتصاد و دارایی افزود: یکی از نکات ضعف اقتصاد ایران این است که در مجموع نرخ بهره برداری از ظرفیت تولید در کشور بسیار کم است.

وی تصریح کرد: اگر نرخ بهره برداری از ظرفیت تولید از ۵۰ به ۷۵ درصد افزایش یابد بدون شک می‌توان یک جهشی در رشد تولید و رونق اقتصادی در کشور ایجاد کرد که برای تحقق پذیری این مهم باید مجموعه‌ای از عوامل و زمینه‌ها را در مملکت فراهم کرد.

دژپسند ضمن اشاره به این مطلب که بهبود فضای کسب و کار از جمله مسئولیت‌های سنگین وزارت اقتصاد است، افزود: به طور کلی در این زمینه باید گام‌های بلندی برداشت تا سرمایه گذار و فعال اقتصادی اعم از تولید کننده و تاجر بتواند به سهولت در محیطی ایمن و با طیب خاطر فعالیت‌های خود را دنبال کند.

وزیر امور اقتصاد و دارایی یادآور شد: امروز اصلاح و بهبود فضای کسب و کار در کشور تبدیل به یک ضرورت اجتناب ناپذیر شده است و باید با قوت و قدرت هر چه تمام تر به این سمت و سو حرکت کرد.

انتهای پیام/

نظرات
ADS
ADS
پربازدید