Performancing Metrics

اعتراف کوکاکولا به تولید ۳ میلیون تن زباله پلاستیکی در سال | اتاق خبر
کد خبر: 424846
تاریخ انتشار: 9 فروردین 1398 - 20:03
کوکاکولا برای اولین بار اعتراف کرد که سالانه ۳ میلیون تن بسته‌بندی پلاستیکی تولید می‌کند، که این معادل ۲۰۰ هزار بطری در هر دقیقه است.

 

‌به گزارش اتاق خبر، به نقل از مهر، کوکاکولا برای اولین بار اعتراف کرد که سالانه ۳ میلیون تن بسته‌بندی پلاستیکی تولید می‌کند، که این معادل ۲۰۰ هزار بطری در هر دقیقه است. این در حالی صورت گرفت که طی یک کمپین از سایر شرکت‌های بزرگ جهان هم خواسته شد که به مخفی‌کاری‌ها در مورد استفاده خود از پلاستیک پایان دهند.

این داده‌ها توسط این شرکت نوشابه‌سازی بزرگ، در اختیار رهبر کمپین مبارزه با آلودگی پلاستیکی، الن مک‌آرتور، قرار داده شد. کمپین او از دولت‌ها و شرکت‌های مهم می‌خواهد برای جلوگیری از گسترش آلودگی پلاستیکی، اقدامات خود را افزایش دهند.

این داده‌ها که کوکاکولا قبلاً از انتشار آن سر بازمی‌زد، میزان پلاستیک تولید شده توسط کوکاکولا در سال ۲۰۱۷ را نشان می‌دهد. این شرکت میزان بطری‌های تولید شده خود را فاش نکرد، اما با تبدیل مقدار پلاستیک اعلام شده به وزن هر بطری نیم لیتری نوشابه، مشخص می‌شود که حدود ۱۰۸ میلیارد بطری در هر سال توسط این شرکت تولید می‌شود. این بیش از ۱ پنجم کل بطری‌های پلاستیکی تولید شده در جهان است.

کوکاکولا یکی از ۳۱ شرکتی است (شامل مارس، نستله و دنون) که به درخواست بنیاد الن مک‌آرتور برای شفافیت در مورد میزان پلاستیک تولید شد خود، پاسخ داده‌اند. این ۳۰ شرکت روی هم رفته سالانه ۸ میلیون تن پلاستیک تولید می‌کنند.

اما اکثریت ۱۵۰ شرکتی که توافق جهانی مک‌آرتور برای کاهش آلودگی پلاستیکی را امضا کرده‌اند، هنوز از اعلام رسمی میزان پلاستیکی که تولید می‌کنند سر باز می‌زنند. این شامل شرکت‌های بزرگی نظیر پپسی، اچ‌اندام، لورئال، وال‌مارت و مارک‌انداسپنسر، می‌باشد.

در کنار کوکاکولا نستله هم اعلام کرد که سالانه ۱.۷ میلیون تن پلاستیک تولید می‌کند. یونیلور با ۶۱۰ هزار تن و دنون با ۷۵۰ هزار تن، در رده‌های بعدی قرار دارند.

انتهای پیام/

نظرات
ADS
ADS
پربازدید