Performancing Metrics

دولت پای کار است، در حد توان خسارت سیل را جبران می‌کنیم | اتاق خبر
کد خبر: 424938
تاریخ انتشار: 11 فروردین 1398 - 21:31
جهانگیری:
معاون اول رئیس جمهور که به کرمانشاه سفر کرده گفت: دولت اگر چه در شرایط سخت درآمدی قرار دارد اما پای کار است تا در حد توان خسارات سیل اخیر در مناطق مختلف کشور را جبران کند.

 

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، اسحاق جهانگیری، عصر امروز (یکشنبه) در نشست شورای هماهنگی مدیریت بحران استان کرمانشاه با بیان اینکه یکی از دغدغه‌های جدی دولت یازدهم و دوازدهم موضوع خشکسالی بود، اظهار کرد: اواخر سال گذشته فکر می‌کردیم سال ۱۳۹۸ وضع بگونه‌ای خواهد بود که بسیاری از شهرهای مهم کشور با مشکل آب شرب مواجه خواهند بود اما با لطف خداوند امروز در شرایطی هستیم که همه سدهای کشور یا پر شده و یا در آستانه پرشدن قرار دارند.

وی افزود: تالاب‌های کشور نیز که تقریباً در تمام استان‌های کشور خشک شده بودند، با بارش‌های مناسب اخیر مملو از آب شده‌اند.

جهانگیری اظهار کرد: اگر به لحاظ اقتصادی بررسی کنیم این بارش‌ها آثار اقتصادی بالایی برای کشور داشته و منشأ خیر و برکت است، البته در کنار آن یکسری حوادث تلخ نیز اتفاق افتاد و شاهد جان باختن تعدادی از هموطنانمان بودیم.

وی ادامه داد: از بعد دیگر که نگاه کنیم این بارش‌ها نمایش شیرینی از همبستگی بین مردم و مسئولین بود و شاهد بودیم که هم مردم به صحنه آمده و به کمک هموطنان سیل زده شتافتند و هم تمام مدیران کشور در تعطیلات نوروز پای کار بوده و مشغول خدمت رسانی بودند. نیروهای مسلح نیز که همواره در حوادث طبیعی در صحنه حاضرند این بار نیز با دستور مقام معظم رهبری وارد میدان شده و به یاری مردم شتافتند. نمایندگان مجلس نیز در صحنه خدمت رسانی حاضر بودند.

جهانگیری گفت: این حوادث نشان داد می‌توانیم در روزهای سخت کنار هم باشیم و کشور را از مشکلات عبور دهیم.

وی ادامه داد: مدیران کشور باید در چند روز آینده تعطیلات نیز که احتمال وقوع سیل در نقاطی از کشور وجود دارد، مانند چند روز گذشته در صحنه و آماده باشند و تلاش کنیم در بارش‌های پیش رو تلفات انسانی نداشته و خسارات مادی نیز به حداقل برسد.

معاون اول رئیس جمهور ادامه داد: دولت نیز اگر چه در شرایط سخت درآمدی قرار دارد، اما پای کار است تا در حد توان خسارات سیل اخیر را جبران کند.

وی افزود: در پرداخت خسارت نیز اولویت با آن بخش‌هایی خواهد بود که مرتبط با زندگی مردم است و دنبال می‌کنیم پرداخت این خسارت‌ها سریعاً آغاز شود. در خصوص پرداخت خسارت بخش کشاورزی نیز امروز مصوبه آن ابلاغ می‌شود. در خصوص پرداخت خسارت بخش صنعت نیز باید بررسی بیشتری صورت گیرد و در جلسه بعدی هیأت دولت در خصوص نوع کمک‌ها در این بخش تصیم گیری خواهد شد.

جهانگیری با بیان اینکه کرمانشاه از کانون‌های اصلی بارش‌های اخیر بوده، گفت: از استاندار و همه مدیران استان که در این چند روز اقدامات پیشگیرانه خوبی داشتند، تقدیر می‌کنم. البته در روزهای آینده نیز باید هم مردم و هم مسئولین استان پای کار باشند تا خسارت بیشتر نداشته باشیم.

وی در بخش دیگر سخنانش با بیان اینکه کرمانشاه همه شرایط را برای توسعه دارد، گفت: باید از ظرفیت مرز مشترک این استان با کشور عراق بیشتر استفاده شود.

جهانگیری با بیان اینکه دولت همواره پشتیبان بازگشایی مرز خسروی بوده، گفت: در صحبت‌هایی که با طرف عراقی داشته‌ایم دغدغه مسائل امنیتی را مطرح کرده‌اند. در سفری که بزودی نخست وزیر عراق به ایران خواهد داشت باز هم این موضوع را مطرح می‌کنیم و امیدواریم به نتیجه برسد.

وی همچنین با بیان اینکه سامانه گرمسیری که امسال افتتاح می‌شود تأثیر زیادی بر توسعه کرمانشاه خواهد داشت، گفت: اجرای سامانه سردسیری نیز بررسی خواهد شد.

انتهای پیام/

نظرات
ADS
ADS
پربازدید