Performancing Metrics

آمریکا احتمالا از ماه می تحریم‌های جدیدی بر ضد ایران وضع می‌کند | اتاق خبر
کد خبر: 425017
تاریخ انتشار: 13 فروردین 1398 - 15:08
یک مقام ارشد دولت ترامپ اعلام کرد:
یک مقام ارشد دولت ترامپ به خبرنگاران گفت: دولت ترامپ تحریم‌هایی اضافی بر ضد ایران وضع خواهد کرد که بخش‌هایی از اقتصاد این کشور که قبلا مورد هدف قرار نگرفته بود، تحت تاثیر قرار خواهد داد.

 

به گزارش اتاق خبر، به نقل از مهر، یک مقام ارشد دولت ترامپ به خبرنگاران گفت: دولت ترامپ تحریم‌هایی اضافی بر ضد ایران وضع خواهد کرد که بخش‌هایی از اقتصاد این کشور که قبلاً مورد هدف قرار نگرفته بود، تحت تأثیر قرار خواهد داد.

این مقام ارشد به خبرنگاران گفت که دولت آمریکا در نظر دارد، در حوالی سالگرد خروج آمریکا از توافق هسته‌ای ایران که توسط ترامپ در ماه می گذشته انجام شد، این تحریم‌های جدید را اعلام کند.

او گفت: ما خواهان تداوم تأثیر سرد شدن روابط با ایران بوده تا شرکتها به این نتیجه برسند که تجارت کردن با ایران، ایده وحشتناکی است.

این مقام دولتی که درخواست کرد نامی از او برده نشود، گفت: دولت این تحریم‌ها را در هفته‌های آتی اعلام خواهد کرد.

وی گفت: هر چه‌قدر بیشتر بتوانیم ایران را در این سالگرد تحریم کنیم، بهتر خواهد بود. اما آماده سازی این تحریم‌ها طول خواهد کشید و وزارت خزانه‌داری آمریکا روی آنها کار می‌کند.

او ادامه داد: ایالات‌متحده می‌تواند اصلاً معافیتی صادر نکند و من معتقدم ما به سوی این مسیر حرکت می‌کنیم. کاهش تعداد معافیت‌ها صادرات نفت از ایران را محدود خواهد کرد. آمریکا از قبل خواهان کاهش صادرات ایران به صفر بوده است و این هدف تغییری نکرده است.

بر اساس تحلیل‌های گروه اوراسیا، چین، هند، ژاپن، کره‌جنوبی و ترکیه، به احتمال زیاد پس از اتمام معافیت‌ها در ماه می، دوباره معافیت دریافت خواهند کرد که این صادرات ایران را به ۱.۱ میلیون بشکه در روز محدود می‌کند. به این ترتیب ایتالیا، یونان و تایوان از لیست معافیت‌ها حذف خواهند شد.

انتهای پیام/

نظرات
ADS
ADS
پربازدید