Performancing Metrics

سود شرکت‌های امریکایی تحت شاخص اس اند پی کاهش می‌یابد | اتاق خبر
کد خبر: 425205
تاریخ انتشار: 17 فروردین 1398 - 10:36
با نگرانی از بروز رکود اقتصادی؛
تحلیل‌گران پیش‌بینی کرده‌اند که برای اولین بار پس از ۲۰۱۶، درآمد شرکت‌های آمریکایی تحت شاخص اس‌اندپی، نسبت به سال قبل کاهش یابد.

 

به گزارش اتاق خبر، به نقل از مهر، تحلیل‌گران پیش‌بینی کرده‌اند که برای اولین بار پس از ۲۰۱۶، درآمد شرکت‌های آمریکایی تحت شاخص اس‌اندپی، نسبت به سال قبل کاهش یابد.

در یک سال گذشته نگرانی‌های اقتصادی، باعث سقوط شاخص‌های سهام در سراسر جهان شده است.

با عملکرد روز جمعه، شاخص اس‌اندپی ۵۰۰ آمریکا هفتمین روز متوالی رشد خود را ثبت کرد که این بلندترین توالی رشد این شاخص از اکتبر ۲۰۱۷ تا کنون است.

گزارش اشتغال وزارت کار آمریکا نشان داد که اقتصاد این کشور در ماه مارچ ۱۹۶ هزار شغل جدید ایجاد کرده است، که این بیش از ۱۸۰ هزار شغل پیش‌بینی شده توسط اقتصاددانان است.

دو هفته پس از معکوس شدن منحنی سود اوراق آمریکا (افزایش سود اوراق ۳ ماهه نسبت به سود اوراق ۱۰ ساله)، که از نظر اقتصاددانان نشانه‌ای از وقوع رکود اقتصادی در کوتاه‌مدت است، این داده‌ها بخشی از نگرانی‌های اقتصادی را از بین برد.

میانگین صنعتی داو جونز ۴۰.۳۶ واحد یا ۰.۱۵ درصد رشد کرد و به ۲۶۴۲۴.۹۹ واحد رسید. اس‌اندپی ۱۳.۳۵ واحد یا ۰.۴۶ درصد رشد کرد و به ۲۸۹۲.۷۴ واحد رسید، که بالاترین سطح آن از ۹ اکتبر تا کنون است. کامپوزیت نزدک با افزودن ۴۶.۹۱ واحد یا ۰.۵۹ درصد، در سطح ۷۹۳۸.۶۹ واحد، بسته شد.

حالا تمرکز بازارها به گزارشات سود سه ماهه شرکت‌های آمریکایی معطوف می‌شود، که در هفته پیش‌رو با گزارش عملکرد چند بانک بزرگ این کشور آغاز خواهد شد.

تحلیل‌گران پیش‌بینی کرده‌اند که برای اولین بار پس از ۲۰۱۶، درآمد شرکت‌های آمریکایی تحت شاخص اس‌اندپی، نسبت به سال قبل کاهش یابد.

انتهای پیام/

نظرات
ADS
ADS
پربازدید